Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spin SA zadebiutuje na GPW w grudniu

0
Podziel się:

Spin SA, który powstanie w wyniku połączenia Przedsiębiorstwa Usługowo–Produkcyjnego Spin sp. z o.o. z giełdowym Telmaksem zadebiutuje na warszawskim parkiecie w grudniu. W piątek do KPWiG wpłynął prospekt emisyjny akcji serii G i I Spin SA

- poinformowało PUP Spin w poniedziałek.

"Fuzję Przedsiębiorstwa Usługowo–Produkcyjnego Spin sp. z o.o. z Telmaxem SA zatwierdziły walne zgromadzenia udziałowców i akcjonariuszy obu spółek pod koniec sierpnia br. Zgodnie z planem połączenia majątek firmy Spin zostanie w całości przeniesiony na Telmax, w zamian za co giełdowa spółka wyemituje dla właścicieli Spinu 4,3 mln. akcji serii G" - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

Po emisji dotychczasowi udziałowcy Spinu będą mieli około 80 proc. akcji nowej spółki, a akcjonariusze Telmaksu około 20 proc.

"Zaraz po emisji połączeniowej planowana jest emisja rynkowa. Nowym inwestorom zaoferowanych zostanie od 500.000 do 1,2 mln akcji serii I. Przewiduje się, że akcje nowej emisji będą skierowane zarówno do instytucji finansowych, jak i inwestorów indywidualnych" - podano.

Środki z emisji Spin SA planuje przeznaczyć przede wszystkim na nowe akwizycje, ale także na rozszerzenie oferty produktowej i doskonalenie nowych technologii.

Spin SA będzie się specjalizował w informatyzacji telekomunikacji i sektora usług komunalnych i energetycznego, a także rynku medycznego.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)