Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Akcje Cyfrowego Polsatu wyraźnie w dół

0
Podziel się:

Notowana w indeksie WIG30 spółka poinformowała dzisiaj o dużej transakcji. Musi jednak wyemitować akcje.

Spółka dnia: Akcje Cyfrowego Polsatu wyraźnie w dół
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Inwestorzy bez entuzjazmu przyjęli informację o tym, że Cyfrowy Polsat przejmuje operatora sieci Plus. Rzucili się do wyprzedawania akcji spółki.

na zdjęciu prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki

Notowany w indeksie WIG30 Cyfrowy Polsat traci przed południem nawet ponad 3 procent. Spadek kursu jest najmocniejszy wśród wszystkich największych spółek warszawskiego parkietu.

Obserwuj notowania Cyfrowego Polsatu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tak duża wyprzedaż akcji Cyfrowego Polsatu to efekt doniesień o tym, że spółka przejmie 83,8 procent akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 procent akcji Polkomtela, operatora sieci Plus.

By jednak sfinansować transakcję, w zamian za udziały w Metelem, Cyfrowy Polsat wyemituje 243,93 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nowych akcji Cyfrowego Polsatu z ceną emisyjną 21,12 zł za jedną akcję. Dodatkowo, ta liczba może się zwiększyć, jeżeli o 47,26 mln warrantów subskrypcyjnych, jeżeli w transakcji będzie uczestniczyć Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Wartość Metelem przyjęta na potrzeby transakcji to 6,15 mld zł. Cena implikuje wskaźnik EV/EBITDA (na koniec trzeciego kwartału 2013 r. za 12 ostatnich miesięcy) równy 5,7x (bez uwzględniania synergii przychodowych, kosztowych oraz finansowych), tj. poniżej poziomu wyceny porównywalnych spółek oraz ostatnio przeprowadzonych transakcji.

- _ Zarząd Cyfrowego Polsatu oczekuje, że zamknie proces refinansowania na początku drugiego kwartału 2014 roku, co, w powiązaniu ze sporządzeniem prospektu emisyjnego na potrzeby dopuszczenia do obrotu na GPW akcji wyemitowanych dla wspólników Metelem, pozwoliłoby na zakończenie transakcji w oczekiwanym terminie _ - czytamy w komunikacie spółki.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)