Notowania

sns
26.09.2013 11:01

Spółka dnia: Mogą poprawić zysk o prawie 80 procent

Analitycy prognozują wyraźną poprawę wyników spółki Synthos. Jak to wpłynie na cenę akcji?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Synthos)

Jedną z najwyraźniej rosnących spółek w indeksie WIG20 jest przed południem Synthos. To zasługa nowej rekomendacji, której analitycy wycenili jedną akcję na 6 złotych.

Taka cena oznacza, że analitycy z DM BPS oceniają potencjał wzrostowy akcji Synthosu na około 20 procent w porównaniu do ceny z dnia wydania rekomendacji. Wówczas papiery były notowane po 4,92 złotego.

Notowania spółki Synthos w ciągu ostatniego miesiąca Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Analitycy DM BPS prognozują w raporcie silny wzrost zysków spółki w 2014 roku. Uważają, że obecny konsensus rynkowy dla spółki jest zbyt pesymistyczny i nie odzwierciedla możliwości poprawy wyników spółki w przypadku odbicia w gospodarce.

- _ Prognozujemy, że zysk netto Synthos poprawi się 78 procent rdr w 2014 dzięki wyższym zyskom w segmencie kauczuków oraz produktów styrenopochodnych. Oczekiwana globalna poprawa gospodarcza w przyszłym roku, powinna przełożyć się na odbicie w branży motoryzacyjnej i budowlanej _ - czytamy w raporcie.

- _ Z drugiej jednak strony, słabe wyniki kauczuków i styrenopochodnych będą ciążyć na zyskach spółki w tym roku _ - dodano.

Autorzy raportu oczekują, że rynek kauczuków syntetycznych pozostanie w trendzie wzrostowym i będzie podążał za poprawą globalnego PKB w średnim i długim terminie.

- _ Uważamy, że nie zaszły zmiany strukturalne i rynek butadienu odrodzi się w 2014 roku wraz z wyższym popytem na kauczuki, a planowane nowe moce produkcyjne nie zagrożą pozycji Synthos _ – napisali analitycy.

Dodali, że za inwestycją w papiery Synthosu przemawiają ich zdaniem również solidny bilans oraz kontynuacja wypłat dywidendy. - _ Stanie się tak pomimo wypłaconej rekordowo wysokiej dywidendy, oczekiwanej dalszej presji na wyniki w 2013 roku oraz planowanych wydatków na rozbudowę mocy produkcyjnych kauczuków _ - podano w raporcie.

Tagi: sns, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz