Notowania

dga
09.11.2011 18:05

"Spółka jest niedowartościowana". Chce skupować akcje

Wyniki DGA w IV kwartale roku 2011 mają być lepsze niż w kwartale trzecim. Spółka planuje skup akcji własnych, decyzję w tej sprawie podejmie zwołane na 7 grudnia NWZA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Wyniki DGA w IV kwartale roku 2011 mają być lepsze niż w kwartale trzecim. Spółka planuje skup akcji własnych, decyzję w tej sprawie podejmie zwołane na 7 grudnia NWZA - poinformował Andrzej Głowacki, prezes DGA.

_ - Spółka jest niedowartościowana. W grudniu Walne Zgromadzenie podejmie decyzję o skupie akcji własnych do 20 proc., do maksymalnej ceny 5 zł za akcję, na łączną kwotę do 9 mln zł. Już od początku przyszłego roku moglibyśmy podjąć działania w tym zakresie _ - powiedział Głowacki.

W trzecim kwartale 2011 roku grupa DGA wygenerowała przychody w wysokości 6,66 mln zł przy stracie netto na poziomie 785 tys. zł. Zarząd poinformował, że na słaby wynik finansowy wpływ miało nałożenie na spółkę przez KNF kary w wysokości 200 tys. zł za naruszenie obowiązków informacyjnych. Na stratę netto wpłynąć miała również ujemna wycena posiadanych przez DGA akcji spółek notowanych na GPW, czyli spadek kursów o 712 tys. zł, co obciążyło koszty finansowe.

W ocenie prezesa zakończenie roku przedstawia się jednak obiecująco. _ - Patrzymy pozytywnie na końcówkę roku i na rok następny. IV kwartał będzie już na pewno ciekawszy, zauważalne będą efekty restrukturyzacji, a nasze podmioty zależne będą się umacniać _ - powiedział Głowacki.

W IV kwartale 2011 roku spółka chce wejść w nowe obszary działalności związane z usługami finansowymi oraz zakończyć restrukturyzację grupy. W planach ma również przygotowanie 2 spółek zależnych, Aterii oraz Ad Akta, do debiutu na rynku NewConnect w pierwszym półroczu 2012 r.

- _ Większy nacisk położymy na nasze spółki-córki. Najbardziej rozwinięta jest póki co Ateria, ale pewne nadzieje pokładamy też w RC Union _ - poinformował prezes. Spółka liczy ponadto na rozwiązanie konfliktu z ARP oraz uchylenie kary nałożonej na nią przez KNF. 2 listopada spółka złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez KNF.

Sam porównuj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: dga, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz