Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka kontrolowana przez Innovę wzywa do sprzedaży akcji ATM

0
Podziel się:

Wczoraj na zamknięciu za jedną akcję ATM płacono 11 zł.

Spółka kontrolowana przez Innovę wzywa do sprzedaży akcji ATM
(peepo/iStockphoto)

Fisterra, podmiot kontrolowany przez Innova Capital, ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji ATM SA oferując 12,4 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CAIB.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 5 maja i potrwa do 4 czerwca.

W wezwaniu napisano, że celem Innova jest wspieranie dalszego wzrostu organicznego spółki w zakresie usług udostępniania centrów danych oraz usług telekomunikacyjnych.

"Dodatkowo Innova zakłada aktywny udział spółki w konsolidacji regionalnej, poprzez przejęcia spółek o podobnym profilu działalności z krajów Europy Środkowej. Innova zamierza też dostosować strukturę bilansu spółki i wykorzystać dźwignię finansową w celu maksymalizacji zwrotu na kapitale własnym" - napisano.

Intencją wzywającego jest, aby po przeprowadzeniu wezwania nastąpiło zniesienie dematerializacji akcji spółki oraz wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym GPW. Jeśli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu akcji wzywający osiągnie 90 proc. lub więcej ogólnej liczby głosów, będzie chciał przeprowadzić przymusowy wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych.

Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli zapisy w wezwaniu przekroczą 80 proc. głosów. Wzywający może jednak odstąpić od tego wymogu i nabyć akcje, nawet jeśli zapisy obejmą mniejszą liczbę akcji.

Wezwanie ogłoszone jest pod warunkiem uzyskania przez wzywającego bezwarunkowej zgody UOKiK na transakcję.

W wezwaniu podano, że ATP FIZ AN i Tadeusz Czichon podpisali umowę sprzedaży w wezwaniu wszystkich posiadanych akcji. Zgodnie z raportem rocznym ATM-u na koniec 2013 r. ATP FIZ AN, który jest kontrolowany przez Tadeusza Czichona, kontrolował akcje ATM-u dające 25,07 proc. głosów.

W czwartek na zamknięciu za jedną akcję ATM płacono 11 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)