Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka z grupy PGNiG będzie szukać gazu z łupków

0
Podziel się:

Należąca do grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta Piła podpisała kontrakt na wykonanie prac wiertniczych na rzecz Talisman Energy Polska.

Spółka z grupy PGNiG będzie szukać gazu z łupków
(domin_domin/iStockphoto)

*Należąca do grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta Piła podpisała kontrakt na wykonanie prac wiertniczych na rzecz Talisman Energy Polska, który od roku 2010 razem z firmą San Leon posiada 3 koncesje na poszukiwanie gazu ziemnego z łupków na terenie północnej Polski, poinformowała PNiGP. *

- _ Podpisany kontrakt przewiduje dostarczenie przez PNiG Nafta Sp. z o.o. w Pile urządzenia wiertniczego wraz z wykwalifikowaną załogą i rozpoczęcie z początkiem września br. programu wierceń trzech otworów w północnej Polsce _ – czytamy w komunikacie.

PNiG Nafta w Pile, jako jedyna polska firma prowadzi wiercenia dla firm zagranicznych poszukujących w Polsce tight gas i shale gas – m.in. dla Lane Energy/ConocoPhillips, Saponis/BNK Petroleum, Aurelian, a jesienią rozpocznie wiercenia dla Chevron Polska Energy Resources.

Nafta Piła to spółka córka Grupy Kapitałowej PGNiG. Od ponad 50 lat prowadzi prace wiertnicze w Polsce i za granicą (Indie, Egipt, Maroko, Syria, Szwecja, Węgry, Słowacja).

Talisman Energy Inc. to jedna z największych kanadyjskich poszukiwawczych spółek naftowych i gazowych. Główne obszary działania Talisman Energy Inc. to Ameryka Północna, Morze Północne, i Azja Południowo-Wschodnia.

Od roku 2010 Talisman Energy razem z firmą San Leon posiada 3 koncesje poszukiwawcze węglowodorów (gazu ziemnego) ze złóż skalnych – łupków na terenie północnej Polski.

| |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)