Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka zależna MNI i PTK Centertel parafowały umowę ws. MVNO

0
Podziel się:

MNI Telecom Sp. z o.o, spółka zależna od MNI SA i PTK Centertel Sp. z o.o., operator sieci Orange, zakończyły negocjacje w sprawie projektu wirtualnego operatora MVNO i parafowały umowę w tej sprawie.

MNI Telecom Sp. z o.o, spółka zależna od MNI SA i PTK Centertel Sp. z o.o., operator sieci Orange, zakończyły negocjacje w sprawie projektu wirtualnego operatora MVNO i parafowały umowę w tej sprawie - poinformował MNI.

"27 kwietnia 2007 roku zostały zakończone negocjacje warunków +Umowy z Operatorem Wirtualnych Sieci Ruchomych+ (MVNO), pomiędzy MNI Telecom Sp. z o.o - spółką zależną od MNI SA a PTK Centertel Sp. z o.o. - operatorem sieci Orange, poprzez parafowanie przez strony jej zapisów" - napisała spółka w piątkowym komunikacie.

Zaznaczyła, że w szczególności przyjęte uzgodnienia dotyczą stawek rozliczeniowych za korzystanie z infrastruktury oraz usług udostępnianych przez Orange.

_ MNI poinformował też, że umowa zostanie podpisania najpóźniej do 31 maja 2007 roku, po przeprowadzeniu przez strony uzgodnień wewnątrzkorporacyjnych oraz wprowadzeniu ewentualnych wymaganych korekt. _ Szczegółowe informacje dotyczące umowy będą podane po jej ostatecznym podpisaniu.

W końcu stycznia tego roku prezes MNI w wywiadzie dla PAP szacował, że spółka w projekt wirtualnego operatora MVNO w ciągu trzech lat zainwestuje nie więcej niż 20 mln zł i że na początku chce opierać się głównie na infrastrukturze PTK Centertel.

Podtrzymał też wówczas założenia, według których MNI chce pozyskać w ciągu 3-5 lat 500.000-700.000 klientów jako MVNO, a liczba klientów telefonii komórkowej może przekroczyć liczbę klientów telefonii stacjonarnej.

MVNO (Mobile Virtual Network Operator) to operator, który nie posiada własnej infrastruktury sieciowej i wykorzystuje sieć istniejących operatorów w celu świadczenia swoich usług.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)