Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sprawdź, na jakich spółkach zarobisz przed końcem roku

Sprawdź, na jakich spółkach zarobisz przed końcem roku

Fot. Pemotret/Dreamstime

Ostatnie miesiące roku mogą przynieść na giełdzie niewielkie spadki indeksów. Są jednak spółki, na których inwestorzy będą mogli zarobić.

Od początku lipca do końca września indeks WIG20 na warszawskiej giełdzie poszedł w górę o 13 procent. Tyle samo zyskał WIG. Mniej dały zarobić inwestorom małe i średnie spółki: ich indeksy wzrosły o około 10 procent. Najbliższe miesiące mogą już okazać się nieco gorsze.

- Ostatni kwartał roku może przynieść korektę na giełdzie. Spory optymizm wśród inwestorów w połączeniu z brakiem wielu pozytywnych informacji ze światowej gospodarki nakazują być bardzo ostrożnym w doborze akcji, w które chcemy zainwestować - przestrzega w rozmowie z Money.pl Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz w CDM Pekao.

Podobnego zdania jest Marcin Kiepas z DM XTB: - Chociaż na rynku jeszcze panują dobre nastroje, to w tym roku rajdu świętego Mikołaja może jednak nie być - ocenia.

Dlatego ich zdaniem w ostatnim kwartale kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji będzie miał wybór odpowiednich spółek. Money.pl pomaga inwestorom je wytypować.

Stawiają na Asseco, KGHM, PKO BP

Wśród spółek polecanych przez analityków dla Money.pl aż dwukrotnie pojawiła się największa notowana na GPW firma informatyczna Asseco, a także PKO BP oraz KGHM. Wśród typów pojawiły się również ukraińskie spółki Astarta i Kernel, a także koncern PGNiG. Nie zabrakło również uznawanej za typowo spekulacyjną spółki Monnari.

Spółki, które mogą dać zyski w czwartym kwartale 2010 roku
Analityk Instytucja Spółki

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

Astarta, Kernel

Andrzej Knigawka

ING Securities
PKO BP, KGHM

Marcin Bielicki

DM FIO
CEZ, Monnari
Krzysztof Zarychta BDM Police, KGHM
Roland Paszkiewicz CDM Pekao PGNiG, Asseco
Paweł Cymcyk AZ Finanse PKO BP, Asseco

Źródło: Money.pl na podstawie wypowiedzi analityków

- Kurs akcji Asseco od prawie roku stoi w miejscu. Tymczasem spółka cały czas decyduje się na spore przejęcia i inwestycje - podkreśla Roland Paszkiewicz. - Dlatego uważam, że prędzej czy później znajdzie się one w polu zainteresowania inwestorów, co przełoży się na wzrost kursu - uważa analityk.

Poprzednia strona
  • 1
  • 2
bsk, giełda, prognozy, spółki, pko, cez, mon, peo, pce, kgh, acp, pgn, ast, wzrosty, ker, tpe
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
wyszukiwarka
95.160.158.* 2010-12-31 10:57
Od wielu lat stosuję metodę kupowania spółek o których nic się nie mówi i zawsze się sprawdza.Taki Polimex olbrzymia firma z portfelem za 10 miliardów zł zamówień i nic się o niej nie pisze.Zadajcie sobie pytanie dlaczego.Dlaczego akcje tej firmy skupowane są głównie przez fundusze.
Znajdziesz odpowiedz będziesz bogaty.
tomaszinwest
85.28.130.* 2010-12-29 10:55
Inwestorze jesli chcesz zarabiac to sie musisz uczyc!!! Nie ma łatwych pieniedzy!!!
Teraz jeszcze wiecej wiedzy do wykorzystania TYLKO DO 31 GRUDNIA!!!
Sprawdz linki a zyskasz na wiedzy i finansach:

http://zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/publication/show/6683/kupon-za-25-zlotych-o-wartosci-100-zlotych.html

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
xyzo
188.222.38.* 2010-10-26 09:21
jakos nikt nie rekomendowal ING BSK a w ciagu roku wzrosl o ponad 300%, ciekawe dlaczego?? bo tych spolek na ktorych da sie zarobic nie rekomenduja tylko trzymaja dla siebie....
Zobacz więcej komentarzy (35)