Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopy procentowe w USA. Jest decyzja Fed

0
Podziel się

Publikacja amerykańskiej Rezerwy Federalnej jest zgodna z oczekiwaniami.

Stopy procentowe w USA. Jest decyzja Fed
(International Monetary Fund)
bDznpemZ

Stopy procentowe w USA pozostaną bez zmian. Taką decyzję podjęła na ostatnim w tym roku dwudniowym posiedzeniu amerykańska Rezerwa Federalna.

Aktualizacja 21:00

Oznacza to, że koszt kapitału w Ameryce nadal będzie znajdował się w przedziale od 0-0,25 procent. Poziom ten bank centralny utrzymuje niezmiennie od grudnia 2008 roku.

bDznpenb

Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami inwestorów. Dodatkowo rynek spodziewa się, że amerykańskie stopy procentowe pozostaną na poziomie bliskim zera do połowy przyszłego roku.

Fed obiecał _ cierpliwe _ podejście do ustalania terminu podniesienia stóp procentowych. Zdaniem Reutersa jest to mocny sygnał, że bank centralny przygotowuje się do podnoszenia stóp _ kiedyś w przyszłym roku _, ponieważ dotąd obiecywano utrzymywanie ich w pobliżu zera _ przez znaczny okres _.

Bank Centralny wskazał, że jego obecne oświadczenie w sprawie stóp jest _ spójne _ z poprzednim.

Amerykański bank centralny zrewidował in minus swą prognozę dotyczącą inflacji w USA. Wrześniowa prognoza dotycząca inflacji w 2015 roku mówiła o 1,6-1,9 proc. Obecnie Fed prognozuje 1-1,6 proc., wskazując na spadek cen ropy naftowej i gazu. Fed przewiduje również, że wzrost gospodarczy w USA osiągnie w tym roku 2,4 proc.

bDznpenh

Na tę informację szybko zareagowała giełda oraz rynek walutowy. Jeden z najważniejszy indeksów notowanych na Wall Street tuż po ogłoszeniu decyzji mocno zwyżkował. S&P500 zyskuje ponad procent.

Cena euro wyrażona w dolarach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Nieco osłabiła się amerykańska waluta. Za jedno euro trzeba zapłacić 1,24 dolara. Szybko jednak nastąpiła korekta tego poziomu i dolar ponownie zaczął się umacniać.

bDznpeni
bDznpenC
giełda
wiadomości
waluty
KOMENTARZE
(0)