Notowania

Przejdź na
sgn
21.08.2009 14:12

Sygnity spodziewa się zysku w II półroczu

Spółka, która ostrzegła że zakończy pierwszą połowę roku wysoką stratą operacyjną, spodziewa się że w drugiej połowie wypracuje ok. 20 mln zł zysku operacyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Spółka informatyczna Sygnity, która ostrzegła że zakończy pierwszą połowę roku wysoką stratą operacyjną, spodziewa się że w drugiej połowie wypracuje ok. 20 mln zł zysku operacyjnego, wynika z informacji rzecznika firmy Michała Michalskiego

_ - Sądzimy, że w drugim półroczu tego roku, przy ciągłym obciążeniu amortyzacją, Sygnity wypracuje około 20 mln zł zysku operacyjnego oraz dodatnie przepływy pieniężne. Obecny portfel zamówień spółki to ok. 600 mln złotych, z czego 500 mln przypada na ten rok _ - poinformował Michalski agencję ISB.

Michalski dodał, że w najbliższym czasie spółka spodziewa się podpisania umów o łącznej wartości ponad 100 mln zł.

_ W ostatnim czasie wygraliśmy też kilka interesujących, z punktu widzenia spółki, przetargów, które są dla nas dobrym prognostykiem na przyszłość - w ciągu kilku najbliższych tygodni podpiszemy umowy o łącznej wartości ponad 100 mln złotych _ - zaznaczył Michalski.

Wcześniej Sygnity poinformowało że w II kwartale zanotuje stratę operacyjną na poziomie 80-90 mln zł co wiążę się z odpisami o wartości 60-70 mln zł.

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz