Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnity sprzedało aktywa za 17 mln zł

0
Podziel się:

Spółka zawarła z Terra Technologies umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji w spółce Geomar oraz udziałów w spółce KPG.

Sygnity sprzedało aktywa za 17 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sygnity zawarło z Terra Technologies umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji w spółce Geomar oraz udziałów w spółce KPG. Akcje Geomar zostały sprzedane za 10,85 mln zł, a udziały w KPG za 6,15 mln zł.

Wartość sprzedanych akcji Geomaru w księgach Sygnity wynosiła na dzień podpisania umów 7,38 mln zł, a udziałów w KPG 2,17 mln zł.

Sygnity poinformowało, że jednocześnie zawarło z Terra Technologies umowę na wyłączność w zakresie współpracy, obejmującej projekty związane z wdrażaniem rozwiązań opartych o oprogramowanie, zapewniające zintegrowaną ewidencję i obsługę zasobu geodezyjnego w urzędach administracji publicznej, oraz na współpracę przy projektach dostarczających klientom z branży energetycznej systemy ewidencji majątku sieciowego.

W komunikacie napisano, że Terra Technologies to polska spółka,
która prowadzi działalność w zakresie projektów GIS w części
nieinformatycznej.

- _ Zarząd Sygnity w ramach realizacji planu restrukturyzacji spółki sprzedaje aktywa, które w niewielkim stopniu związane są z informatyką. Natomiast dla inwestora skupiającego swoją działalność w branży na aspektach nieinformatycznych projektów GIS, wspomniane spółki są niezwykle interesującymi podmiotami stanowiącymi wzmocnienie jego oferty _ - poinformowała spółka.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)