Notowania

sgn
06.04.2011 14:09

Sygnity zdecydowało o połączeniu z Polsoftem i Sygnity Technology

NWZA Sygnity zdecydowało o połączeniu ze spółką Projekty Bankowe Polsoft oraz ze spółką Sygnity Technology.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Spanic/iStockphoto)

*NWZA Sygnity zdecydowało o połączeniu ze spółką Projekty Bankowe Polsoft oraz ze spółką Sygnity Technology. Obie uchwały podjęto jednogłośnie. Walne zdecydowało także o powołaniu Grzegorza Szymańskiego do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. *

W NWZA wzięli udział akcjonariusze, którzy reprezentowali łącznie 4.120.495 głosów i akcji.

Głównym celem planowanego połączenia z Polsoftem i Sygnity Technology jest ograniczenie kosztów.

Sygnity docelowo chce skonsolidować wszystkie spółki z grupy. Po połączeniu z Polsoftem i Sygnity Technology z bardziej znaczących spółek do konsolidacji pozostanie jeszcze spółka Max Elektronik, zajmująca się produkcją i dostarczaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, systemów bibliotecznych i archiwizacyjnych. Sygnity kontroluje 91,67 proc. akcji tej firmy.

Prezes Sygnity Norbert Biedrzycki w rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył, że do konsolidacji spółki Max Elektronik może dojść jeszcze w 2011 r.

Środowe walne zdecydowało też o powołaniu do rady nadzorczej spółki Grzegorza Szymańskiego. Kandydaturę Szymańskiego zgłosił Ryszard Wojnowski. Szymański to już drugi członek powołany do rady nadzorczej Sygnity po zgłoszeniu przez Wojnowskiego. Na WZA Sygnity, które odbyło się w czerwcu 2010 r.

Ryszard Wojnowski wraz z grupą czterech innych inwestorów, zgłosił na członka rady nadzorczej spółki Andrzeja Retmana (w latach 2008-2009 był wiceprezesem Asseco Systems odpowiedzialnym za pion systemów i zarządzania).

Wojnowski jest członkiem rady nadzorczej m.in.: Apatora i Eurocash, był członkiem rady nadzorczej Eurotela, w latach 1997-2004 był specjalistą ds. inwestycji kapitałowych Prokomu Software.

Tagi: sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz