Notowania

pgn
20.11.2008 20:40

Tauron i PGNiG będą razem współpracować

Tauron Polska Energia i PGNiG podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie budowy, wytwarzania energii elektrycznej w oparciu m.in. o gaz ziemny oraz obrotu energią elektryczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

*Tauron Polska Energia i PGNiG podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie budowy, wytwarzania energii elektrycznej w oparciu m.in. o gaz ziemny oraz obrotu energią elektryczną. *

_ - Zgodnie z zapisami listu spółki rozpoczynają współpracę dotyczącą projektu budowy i eksploatacji zasilanego gazem bloku energetycznego w należącej do Taurona Elektrowni Stalowa Wola oraz poligeneracyjnej elektrowni opartej na zgazowaniu węgla w Kędzierzynie-Koźlu, w szczególności w zakresie składowania i przesyłania CO2 _ - napisano w komunikacie.

Według wstępnych założeń nowy blok energetyczny w Stalowej Woli miałby moc ok. 400 megawatów. W zależności od stopnia wykorzystania jednostki zapotrzebowanie elektrowni na gaz może wynieść do 0,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie.

Do 27 listopada zostaną powołane zespoły robocze, których zadaniem będzie analiza potencjalnych projektów oraz przygotowanie koncepcji współdziałania i modelu realizacji wspólnych przedsięwzięć, w szczególności w zakresie technicznym i finansowym.

Tagi: pgn, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz