Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron negocjuje projekt w Łagiszy

0
Podziel się:

Spółka rozmawia w tej sprawie z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi.

Elektrownia Łagisza
Elektrownia Łagisza (TAURONPE)
bESBxvHF

Tauron rozmawia z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi o finansowaniu projektu budowy bloku parowo-gazowego w Łagiszy - poinformowała dziennikarzy Joanna Schmid, wiceprezes Tauronu.

_ - Planujemy realizować projekt budowy bloku parowo-gazowego w Łagiszy. Rozmawiamy z PIR na temat finansowana _ - powiedziała Schmid.

Tauron informował wcześniej, że po wycofaniu się PGNiG z projektu budowy bloku w Elektrowni Łagisza, spółka rozważa udział Polskich Inwestycji Rozwojowych w tym projekcie.

bESBxvHH

Na terenie Elektrowni Łagisza ma powstać kogeneracyjny blok gazowy o mocy ok. 400 MW. Blok ma charakteryzować się sprawnością na poziomie około 58 procent, brakiem emisji pyłu, niewielką emisją dwutlenku siarki, tlenków azotu i dwutlenku węgla.

Schmid poinformowała również, że Tauron liczy, iż do końca października otrzyma gwarancje bankowe od generalnego wykonawcy dla budowy bloku w Jaworznie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale tego nie zrobiły. Termin ważności oferty był już przesuwany, obowiązuje teraz do 31 października 2013 roku.

W lipcu Rafako zawarło z CPECC i NCPE umowę o współpracy dotyczącą wspólnej realizacji kontraktu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno. Obecnie Rafako i chiński CPECC rozważają realizację kontraktu na Jaworzno bez NCPE.

bESBxvHN
bESBxvIi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)