Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex ma nową umowę

0
Podziel się:

Techmex podpisał umowę z MON i oczekuje z niej 10 mln zł rocznie przychodów.

Spółka zależna Techmeksu, firma SCOR, podpisała trzyletnią otwartą umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej, z której przychody szacowane są na około 10 mln zł rocznie - poinformował prezes Techmeksu Jacek Studencki.

"Podpisaliśmy dzisiaj z Ministerstwem Obrony Narodowej trzyletnią umowę o wartości około 10 mln zł. Jest to umowa otwarta, dlatego szacujemy, że roczne przychody z tej umowy to nie mniej niż 10 mln zł" - powiedział Studencki.

Prezes Techmeksu poinformował także, że Agencja Mienia Wojskowego dokonała podwyższenia kapitału spółki SCOR o 19 mln zł. W efekcie tego podwyższenia, udziały w SCOR rozkładają się obecnie po 50 proc. na Techmex i AMW.

W tym tygodniu, w wywiadzie dla PAP Studencki mówił, że przychody Techmeksu w 2007 roku, z segmentu systemów informacji przestrzennej (GIS), mogą wzrosnąć o ponad 40 proc.

Po pierwszym półroczu 2006 roku grupa Techmeksu wypracowała 0,44 mln zł zysku netto, 4,7 mln zł zysku operacyjnego i 173,76 mln zł przychodów w porównaniu z 4,12 mln zł straty netto, 74 tys. straty operacyjnej i 141,7 mln zł przychodów w pierwszej połowie 2005 roku.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)