Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex może zwiększyć ofertę publiczną o 1 mln akcji

0
Podziel się:

Techmex SA, spółka z sektora IT, która chce w maju zadebiutować na warszawskiej giełdzie, może zwiększyć ofertę o ok. 1 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, powiedział Michał Kowalczewski, dyrektor pionu sprzedaży korporacyjnej w Domu Maklerskim Millennium / ISB /

Techmex SA, spółka z sektora IT, która chce w maju zadebiutować na warszawskiej giełdzie, może zwiększyć ofertę o ok. 1 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, powiedział Michał Kowalczewski, dyrektor pionu sprzedaży korporacyjnej w Domu Maklerskim Millennium na poniedziałkowej konferencji prasowej.

„Wartość dodatkowej oferty można oszacować na 30 mln zł” – powiedział Kowalczewski dziennikarzom po konferencji prasowej.

Techmex chce pozyskać 85-110 mln zł z emisji giełdowej do 3 mln akcji serii D, która ma zostać przeprowadzona 15-16 kwietnia. Sprzedaż dodatkowego 1 mln akcji zwiększyłaby wartość oferty do 110-150 mln zł.

Zainteresowanie sprzedażą akcji wyrazili dwaj główni udziałowcy finansowi: Handlowy Investment II S.a.r.l (19,34% akcji) i European Renaissance Capital L.P. (15,5%).

Głównym udziałowcem spółki jest prezes Jacek Studencki, posiadający 22,1% akcji.

Techmex podał też w poniedziałek na konferencji, że planuje zwiększenie zysku netto do 13 mln zł zysku netto i przychodów do 500 mln zł w 2004 roku.

„Wzrost zysku będzie wynikał z dwóch źródeł: zmiany źródeł naszych przychodów i przesunięcia akcentu na produkty bardziej marżowe” – powiedział Tomasz Stępień, dyrektor do spraw finansowych spółki.

W 2003 roku spółka wypracowała 7,2 mln zysku netto przy przychodach 317,68 mln zł, a rok wcześniej - 1 mln zł zysku netto i 507,31 mln zł przychodów.

Marża zysku netto powinna wynieść 4,5-5,0% w 2006 roku, dodał Stępień.

Grupa kapitałowa Techmeksu składa się z ośmiu spółek. Techmex znajduje się w czołówce polskich firm teleinformatycznych, z 25-proc. udziałem w sprzedaży komputerów przenośnych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)