Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Techmex prowadził negocjacje z inwestorem

0
Podziel się:

Zarząd spółki Techmex, która pozostaje w stanie upadłości likwidacyjnej, prowadził negocjacje z inwestorem zainteresowanym jej przejęciem, poinformował syndyk masy upadłościowej.

Techmex prowadził negocjacje z inwestorem
(Ene/Dreamstime)

Zarząd spółki Techmex, która pozostaje w stanie upadłości likwidacyjnej, prowadził negocjacje z inwestorem zainteresowanym jej przejęciem, poinformował syndyk masy upadłościowej. Syndyk poinformował też, że nie ma żadnej innej wiedzy o tych negocjacjach, ani kontaktu z inwestorem.

_ Założeniem inwestora jest sfinansowanie wznowienia i restrukturyzacji działalności operacyjnej spółki _ – czytamy w raporcie. Techmex informował, w utajnionym komunikacie bieżącym, że inwestor jest zainteresowany przeznaczeniem kwoty do 33 mln zł na dokapitalizowanie spółki.

_ Uruchomienie ww. środków uwarunkowane jest wydaniem przez sąd upadłościowy postanowienia o ogłoszeniu upadłości Techmex, jak również podjęciem pozytywnych decyzji przez wierzycieli bankowych i głównych wierzycieli komercyjnych co do odsprzedania inwestorowi posiadanych przez nich wierzytelności o wartości nominalnej nie mniejszej niż 110.000.000,00zł na warunkach uzgodnionych z inwestorem oraz pozytywnej decyzji walnego zgromadzenia akcjonariuszy o emisji z wyłączeniem prawa poboru. Ogłoszenie upadłości układowej powinno zmierzać do wdrożenia działań związanych z przeprowadzeniem emisji nowych akcji obejmowanych za gotówkę oraz emisji akcji w celu skonwertowania zadłużenia. Inwestor deklaruje także prowadzenie rozmów z innymi podmiotami zainteresowanymi zaangażowaniem finansowym w spółkę, na kwotę ok. 10.000.000,00 zł, na analogicznych warunkach _ - czytamy dalej.

Syndyk Techmex w upadłości likwidacyjnej zaznaczył, że nie posiada żadnej wiedzy na temat rozmów prowadzonych przez zarząd upadłego z inwestorem o którym mowa w raporcie. Jednocześnie podkreślił, że nigdy nie miał kontaktu z ww. inwestorem.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)