Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Telekomunikacja mogła zarobić nawet 340 mln złotych

0
Podziel się

Zysk netto Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w IV kw. mógł wynieść od 168 do 340 mln zł wobec 251 mln zł rok wcześniej, oceniają analitycy. Średnia ich prognoz kształtuje się na poziomie 255 mln złotych.

Telekomunikacja mogła zarobić nawet 340 mln złotych
bDznwxJx

Zysk netto Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w IV kwartale mógł wynieść od 168 do 340 mln zł wobec 251 mln zł rok wcześniej, oceniają analitycy. Średnia ich prognoz kształtuje się na poziomie 255 mln złotych. TPSA poda raport za IV kw. w środę 23 lutego.

Analitycy z ośmiu domów maklerskich uwzględnionych w prognozie, spodziewają się, że przychody grupy w IV kw. wyniosły od 3.848 mln zł do 3.946 mln zł przy konsensusie na poziomie 3.884 mln zł wobec 4.005 mln zł przed rokiem.

_ Po raz pierwszy od dwóch lat TP wprowadziła na rynek ofertę cenową dotyczącą szerokopasmowego dostępu do internetu, która jest konkurencyjna z ofertami innych operatorów. Oczekujemy, że jej efektem będzie powrót spółki do rosnącego trendu bazy abonenckiej w tym obszarze (w 4Q +25 tys. q/q). Potwierdzenie się naszych oczekiwań pozwoli na bardziej optymistyczne formułowanie oczekiwań na 2011 rok _ - podkreślają analitycy DI BRE.

bDznwxJz

Natomiast analitycy DM Millenium oceniają, że w IV kw. tempo spadku przychodów r/r uległo dalszemu obniżeniu do 3,5 proc. w porównaniu do 3,9 proc. w III kwartale. Według nich, jest to głównie rezultat wygasającego efektu następstw obniżek stawek MTR oraz podjęcia przez spółkę działań mających na celu powstrzymanie migracji abonentów do sieci konkurentów oraz ekspansji na rynku Internetu i telewizji satelitarnej.

Wynik EBIT mógł, według analityków, wyniósł w IV kw. 383-557 mln zł przy konsensusie na poziomie 448 mln zł wobec 457 mln zł przed rokiem.

bDznwxKa
KOMENTARZE
(0)