Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
07.06.2016 17:00

TelforceOne:Ponowne wpisanie do statutu kapitału docel. zgodne z interesem firmy

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd TelforceOne wnosi, aby do statutu ponownie zostały wprowadzone przepisy o kapitale docelowym w wysokości 75% aktualnego kapitału zakładowego, podała spółka. Zarząd dysponował takim upoważnieniem w latach 2006-2009 i nie wykorzystał go w tamtym okresie.

"W ocenie zarządu jest to w pełni uzasadnione ważnym i istotnym interesem spółki [...] Należy podkreślić, że w dalszym ciągi każda ewentualna decyzja o wykorzystaniu kapitału docelowego oraz o pozbawieniu akcjonariuszy spółki prawa poboru akcji w takiej emisji będzie podejmowana pod kontrolą rady nadzorczej. Z tych też powodów, zdaniem zarządu, zapewniona będzie ochrona praw akcjonariuszy i realizacja podstawowych interesów spółki" - czytamy w opinii zarządu.

Zamiarem zarządu jest ustalanie ceny emisyjnej z uwzględnieniem sytuacji rynkowej i stosownej do niej wyceny spółki, podano również.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie TelForceOne zwołane na dzień 20 czerwca ma zdecydować w sprawie zmiany statutu spółki w zakresie, dotyczącym ponownego udzielenia upoważnienia zarządowi spółki do korzystania z kapitału docelowego, włącznie z upoważnieniem zarządu do ograniczenia prawa poboru akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy.

W połowie maja Kaps Investment, podmiot zależny od Sebastiana Sawickiego prezesa TelforceOne, wezwał do sprzedaży 3,945 mln akcji spółki TelForceOne, stanowiących 48,14% wszystkich akcji i głosów, po 3,1 zł za akcję do 23 czerwca i 2,95 zł po tej dacie.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Posiada sieć partnerów w Polsce i Europie oraz nowoczesne Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz