Notowania

To nie był dobry tydzień dla indeksów z Wall Street

Inwestorzy na amerykańskim rynku prawdopodobnie oswajają się już perspektywą podwyżek stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Nie tylko piątek nie był udany dla byków z Wall Street. Także w skali tygodnia główne indeksy zaliczyły straty. Tak, jak w Europie, jednym z najważniejszych tematów ostatnich sesji była sprawa pomocy dla Grecji.

Indeksy Nasdaq oraz S&P500 straciły na wartości podczas piątkowej sesji odpowiednio 0,66 procent i 0,03 procent. Z kolei Dow Jones zyskał 0,32 procent.

Notowania amerykański indeksów w piątek

Także za Oceanem jednym z ważniejszych tematów była kwestia Grecji. Według najnowszych doniesień porozumienie ma zostać zawarte przed otwarciem giełd w poniedziałek. W piątek spotkania zawieszono, a kolejne rozmowy zaplanowano na sobotę. O chęci pozostania w strefie euro mówił Minister Finansów Grecji. Dodał, że "dostosowaliśmy się do dziwnych wymogów wierzycieli".

Poza wydarzeniami w Europie, na rynku amerykańskim nie pojawiły się pod koniec tygodnia żadne ważniejsze dane makroekonomiczne. O 16:00 opublikowany został indeks Uniwersytetu Michigan pokazujący opnie gospodarstw domowych na temat bieżących i przyszłych warunków ekonomicznych. Odczyt ten (96,1 pkt.) był lepszy zarówno od prognoz (94,5 pkt.), jak i w stosunku do poprzednich danych (90,7 pkt.).

Zobacz, jak wyglądał tydzień na Wall Street

Cały tydzień nie był pomyślny dla Wall Street. Z USA nie napłynęły dane, które znacząco by pogorszyły nastroje na rynku. Prawdopodobnie oswaja się on z widmem podwyżek stóp procentowych.

W środę opublikowano dane, według których amerykańska gospodarka skurczyła się w pierwszym kwartale tego roku o 0,2 procent w ujęciu annualizowanym. Jest to teoretyczna wartość wzrostu w ciągu roku, przy zachowaniu takiej dynamiki zmian z kwartału na kwartał. W czwartek podano dane dotyczące wydatków i dochodów Amerykanów. Oba odczyty były wyższe niż się tego spodziewano, ale dynamika wydatków zwiększyła się bardziej (+0,9 procent).

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz