Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To będzie trudny rok dla spółki z branży spożywczej

0
Podziel się:

Kofola spodziewa się, że 2012 r. będzie co najmniej tak trudny jak 2011 r.

To będzie trudny rok dla spółki z branży spożywczej
(97/iStockphoto)

Grupa Kofola spodziewa się, że 2012 rok będzie co najmniej tak trudny jak 2011 rok.

_ - Przed nami rok 2012, który będzie co najmniej tak trudny, jak rok miniony. W dalszym ciągu przyjdzie się nam mierzyć z wysokimi cenami surowców (cukru, opakowań, koncentratów owocowych) i paliw, co przełoży się na wyższe ceny produktów w sklepach. Konsekwentnie będziemy zwiększać naszą obecność w gastronomii, wprowadzając kolejne nowości czy podnosząc wydajność produkcji _ - powiedział cytowany w komunikacie Jannis Samaras, prezes i większościowy akcjonariusz Grupy Kofola.

Grupa Kofola wypracowała w 2011 roku skorygowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości 27,2 mln zł, co oznacza wzrost o 92 proc. wobec 2010 roku. Skorygowana EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację i skorygowany o wpływ zdarzeń jednorazowych) wyniosła 135,7 mln zł, a przychody wzrosły o 5 proc. do 1,34 mld zł.

Na zaraportowany skonsolidowany wynik 2011 roku miały wpływ koszty restrukturyzacji w kwocie 3,3 mln PLN w Czechach i Słowacji, wynikające z połączenia zespołów działających na tych rynkach i związaną redukcją zatrudnienia. Poza oszczędnościami operacja miała na celu uproszczenie struktur i przyspieszenie procesu podejmowania decyzji. Kofola kontynuowała porządkowanie w ramach Grupy. W styczniu 2011 zakończył się proces likwidacji Klimo s.r.o., a w maju i czerwcu nastąpiła sprzedaż majątku PCD i wygaszenie jej działalności.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)