Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To są jedne z najbardziej atrakcyjnych spółek finansowych

0
Podziel się:

Espirito Santo podtrzymuje rekomendację "kupuj" dla Kruka i Kredyt Inkaso.

To są jedne z najbardziej atrakcyjnych spółek finansowych
(alonzo76ok/CC/Flickr)

Analitycy Espirito Santo Investment Bank, w raporcie z 25 marca, podtrzymali rekomendacje _ kupuj _ dla akcji Kruka i Kredyt Inkaso. Wycena akcji Kruka została podwyższona do 70 zł z 57 zł poprzednio, a wycena Kredyt Inkaso utrzymana na poziomie 18 zł.

Według analityków Espirito Santo Kruk i Kredyt Inkaso pozostają jednymi z najbardziej atrakcyjnych spółek w sektorze finansowym. Oczekują oni, że w 2013 roku roku obie spółki skorzystają z wysokiej podaży portfeli złych długów ze strony polskich banków, a być może jeszcze bardziej z powodu niższych stawek WIBOR, które ograniczą koszty ich finansowania. Biorąc pod uwagę relatywnie wysoki poziom lewarowania obydwu spółek szacują oszczędności z tytułu niższego oprocentowania na około 10 proc. zysku netto za 2012 rok To, w połączeniu z dalszym wzrostem sumy bilansowej, może zapewnić Krukowi solidny, dwucyfrowy wzrost zysku netto w tym roku.

W opinii analityków polskie spółki windykacyjne pozytywnie wyróżniają się na tle banków i ubezpieczycieli, których zyski, zdaniem analityków, spadną w 2013 roku.

Rekomendacja została wydana przy cenie 13,23 zł za jedną akcję Kredyt Inkaso i 63 zł za jedna akcję Kruka. We wtorek o godz. 10.00 za akcje spółek płacono odpowiednio 13,45 zł i 60,5 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)