Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Torfarm zaplanował termin wezwania na akcje Prospera

0
Podziel się

Spółka chce ogłosić wezwanie , aby zwiększyć zaangażowanie w Prosperze do 100 proc. z obecnych prawie 55 proc.

Torfarm zaplanował termin wezwania na akcje Prospera
bDTpnEjV

Torfarm, który ma akcje dające blisko 55 proc. głosów na WZA Prospera, planuje we wtorek ogłosić wezwanie na akcje Prospera, dające pozostałe 45 proc. głosów.

Akcje stanowiące prawie 35 proc. kupi w wezwaniu od Tadeusza i Ewy Wesołowskich po 5 zł, cena za pozostałe papiery zostanie dopiero ustalona.

_ Planujemy we wtorek ogłosić wezwanie na akcje Prospera, tak aby zwiększyć nasze zaangażowanie do 100 proc. z obecnych prawie 55 proc. Zgodnie z warunkami zawartej w kwietniu umowy, od państwa Wesołowskich kupimy akcje Prospera za 5 zł sztuka. Ostateczną cenę za pozostałe akcje ustalimy w poniedziałek wieczorem _ - powiedział prezes Torfarmu Piotr Sucharski.

bDTpnEjX

Dodał, że cena dla pozostałych akcjonariuszy musi wynikać ze średniej rynkowej, nie może jednak być też niższa od najwyższej ceny po jakiej Torfarm bezpośrednio kupował wcześniej akacje Prospera.

Torfarm kupił wcześniej na rynku 1.016.549 akcji Prospera stanowiących 14,81 proc. kapitału i dających 4,83 proc. głosów. Z racji nieprzekroczenia progu 5 proc. toruńska spółka nie miała obowiązku informować o tej transakcji i cenach po jakich nabywała papiery hurtownia.

_ Łącznie za nieco ponad 1 mln akcji Prospera zapłaciliśmy 6 mln zł _ - powiedział Sucharski.

Według wyliczeń PAP, Torfarm zapłacił średnią cenę 5,9 zł za jedną akcję. W piątek o godz 16.00 papiery Prospera kosztowały 7,48 zł.

bDTpnEkd

Torfarm w kwietniu zawarł z założoną przez Tadeusza Wesołowskiego fundacją FTP Foundation umowę, na podstawie której kupił za 49,7 od FTP Foundation 100 proc. spółki Oktogon Investment ApS, która ma 655.000 akcji serii B oraz 1.450.000 akcji serii C Prospera, czyli 30,66 proc. kapitału i 49,96 głosów. Razem z posiadanymi wcześniej akcjami Prospera daje to 45,5 proc. w kapitale zakładowym i 54,8 proc. głosów na WZA.

Cena za jedną akcję Prospera w tej transakcji wyniosła 23,1 zł.

W kwietniu Tadeusz i Ewa Wosołowscy zawarli z Torfarmem umowę, na podstawie której zobowiązali się oni sprzedać 1.482.693 akcji Prospera, czyli 21,60 proc. kapitału, dającego 34,48 proc. głosów w wezwaniu, które ma ogłosić Torfarm, po 5 zł za sztukę.

bDTpnEky
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)