Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tower Investments jest blisko debiutu na NewConnect, celuje w GPW w 2017 roku

0
Podziel się:
Tower Investments jest blisko debiutu na NewConnect, celuje w GPW w 2017 roku

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Tower Investments jest blisko debiutu na NewConnect. Spółka w trzy miesiące po prywatnej ofercie akcji zwiększyła wartość sprzedażową portfela nieruchomości do 215 mln zł z 85 mln zł na koniec ub.r. Tower Investments liczy na przejście na rynek główny GPW w przyszłym roku, poinformował prezes Bartosz Kazimierczuk.

"Do tej pory rozwijaliśmy się wyłącznie organicznie, obecnie jesteśmy po prywatnej ofercie, z której pozyskaliśmy finansowanie na 10 mln zł i jesteśmy blisko debiutu na NewConnect" - powiedział Kazimierczuk podczas spotkania z dziennikarzami.

Zaznaczył, że spółka już obserwuje "efekt giełdy". "Mieliśmy 85 mln zł wartości sprzedażowej projektów na koniec 2015. Pierwotnym celem było, aby na koniec 2016 było 170 mln zł. Tymczasem po ofercie, w trzy miesiące podnieśliśmy portfel do 215 mln zł. Spadł na nas 'deszcz projektów' i musimy dostosować organizację do takiego wzrostu skali. Jest to jedno z głównych wyzwań na najbliższe miesiące" - dodał prezes.

W tym celu spółka wdraża system ERP firmy SAP - Business One. Według słów Kazimierczuka, spółka nie wyklucza w przyszłości finansowania projektów obligacjami.

"Zapotrzebowanie na kapitał wzrośnie lawinowo. Dlatego rozmawiamy o emisji obligacji na 15 mln zł. Nowy system będzie sterował płynnością, a zapadalność kolejnych projektów rozłożona w czasie. Rozmawiamy o strategicznej współpracy również z bankiem. Celem jest ponadto przejście na rynek główny w przyszłym roku, jak już nabierzemy skali działania" - wskazał prezes.

Dodał, że spółka "nie może się zatrzymać, ale dalej wchłaniać dostępne projekty", następnie rozkładać ich realizację w czasie i pozyskiwać finansowanie.

"Rynek jest pozornie nasycony, wciąż mamy przed sobą 10 lat intensywnej ekspansji różnego typu sieci. Wydają one ok. 2,5 mld zł rocznie na budowę nowych obiektów" - wskazał Kazimierczuk.

Tower Investments zakłada ponadto stworzenie własnego funduszu w formule REIT z nieruchomości, które realizuje dla sieci handlowych, poinformował także prezes.

"Częścią naszej strategii jest zbudowanie funduszu w formule REIT na bazie nieruchomości, które realizujemy dla klientów. Do niedawna większość sieci chciała kupować obiekty na własność. Teraz coraz większą przewagę zdobywają obiekty na długoletni najem. Takie lokalizacje lub wydzierżawione działki - najbardziej bezpieczne - będziemy chcieli mieć w naszym przyszłym funduszu. Zobaczymy, w jakiej ostatecznej formule REIT wejdą w Polsce w życie" - powiedział Kazimierczuk.

Kapitalizacja spółki po przeprowadzonej trzy miesiące temu ofercie akcji wynosi 45 mln zł.

Tower Investments to specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych. Podstawowym klientem spółki są sieci spożywcze, stacji paliw, fast food, DIY, elektroniczne, dla których Tower realizuje obiekty.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)