Notowania

tps
19.07.2011 09:20

TPSA pozytywnie realizuje porozumienie z UKE

Spółka A.T. Kearney, która audytuje realizację porozumienia między Telekomunikacją Polską a Urzędem Komunikacji Elektronicznej, pozytywnie oceniła jego wykonywanie przez operatora, wynika z raportów upublicznionych przez regulatora rynku. UKE zaznacza jednak, że raport nie ocenia wszystkich aspektów wykonania porozumienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

_ W okresie do 30 czerwca 2011 TP realizowała zobowiązania zgodporonie z doprecyzowaniami definicji poszczególnych kategorii inwestycyjnych zatwierdzonymi przez Komitet Sterujący TP - UKE. Od dnia podpisania Porozumienia, TP dostarczyła inwestycje obejmujące ponad 595 tysięcy linii _ - czytamy w części raportu poświęconej realizacji zobowiązań inwestycyjnych TPSA. Audytor pozytywnie ocenił również realizację innych częsci porozumienia.

Jednak regulator rynku telekomunikacyjnego zwrócił uwagę, że zakres badania audytowego nie objął, _ pomimo dwukrotnej interwencji UKE _ tak ważnych obszarów, jak m.in.:

- audyt przestrzegania zasad niedyskryminacji i ochrony informacji niedozwolonych przez spółki z Grupy TP, w tym w szczególności spółki biorące, na zlecenie TP, udział w świadczeniu usług hurtowych, tj. PTK Centertel oraz Contact Center,

- weryfikacja procesu zawierania tzw. klauzul zakupowych (klauzul zobowiązujących kontrahentów TP do przestrzegania zasady niedyskryminacji),

- stopień wdrożenia rekomendacji z poprzednich audytów Porozumienia TP-UKE oraz rekomendacji z audytu wdrożenia aneksów (przenoszących wymagania Porozumienia TP-UKE) do umów o współpracy pomiędzy TP-CC i TP-PTK.

_ W związku z powyższym publikowany w załączeniu raport nie zawiera pełnej oceny wdrożenia przez TP zobowiązań wynikających z Porozumienia zawartego 22 października 2009 r. i nie pozwala Prezesowi UKE na uznanie, że obecnie porozumienie jest przez TP prawidłowo realizowane _ - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej UKE.

W ramach porozumienia między UKE a TPSA, spółka zobowiązała się wprowadzić zasady zapobiegające dyskryminacji operatorów alternatywnych, a także przeprowadzić szereg inwestycji. UKE zrezygnował m.in. z podziału operatora dominującego.

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz