Notowania

giełda
18.01.2013 13:31

Trakcja jest zabezpieczona do 2014 roku

Portfel zleceń Trakcji zabezpiecza większość przychodów grupy na 2013 rok oraz istotną część w 2014 roku. Grupa nie wyklucza, że zrewiduje politykę ofertowania i zaakceptuje niższe marże podczas składania ofert w przetargach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Portfel zleceń Trakcja zabezpiecza większość przychodów grupy na 2013 rok oraz istotną część w 2014 roku. Grupa nie wyklucza, że zrewiduje politykę ofertowania i zaakceptuje niższe marże podczas składania ofert w przetargach.

W dokumencie informacyjnym przygotowanym w związku z emisją obligacji Trakcja podała, że wartość projektów grupy na koniec września 2012 roku wyniosła 4,4 mld zł, z czego 3,4 mld zł nie zostało jeszcze zaksięgowane jako przychód.

Z powodu dużej konkurencji wynikającej z wolnych mocy produkcyjnych w branży budowlanej i liberalizacji prawa w zakresie zamówień publicznych, grupa nie pozyskała w 2012 roku żadnego dużego kontraktu kolejowego.

_ Zarząd zamierza utrzymać wartość portfela na stabilnym poziomie. Aby móc osiągnąć ten cel, grupa musi wygrać co najmniej kilka dużych kontraktów kolejowych. (...) W związku z powyższym, grupa może być zmuszona do zrewidowania swojej polityki ofertowania i obniżenia akceptowalnego minimalnego poziomu marż podczas składania ofert w przetargach, co może negatywnie wpłynąć na przyszłą rentowność kontraktów _ - napisano w dokumencie.

Trakcja nie wyklucza zawiązania rezerw z tytułu upadłości PNI, które obniżą wyniki za 2012 rok.

_ Ze względu na dynamiczną sytuację w związku z bankructwem PNI nie można całkowicie wykluczyć, iż zarząd zostanie zmuszony do utworzenia rezerw, które negatywnie wpłyną na wyniki finansowe roku _ - podano w dokumencie.

Poinformowano również, że na koniec 2012 roku zobowiązania grupy wyniosły 559,35 mln zł, w tym 261,2 mln zł z zobowiązań handlowych, 161,4 mln zł z tytułu obligacji i 118,5 mln zł kredytów i pożyczek. Zobowiązania samej Trakcji wynosiły w tym czasie 259,3 mln zł.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz