Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Trakcja ma w portfelu już 750 mln zł na 2009

0
Podziel się

W najnowszym przetargu na modernizację odcinka koło linii kolejowej w okolicy Ciechanowa Trakcja złożyła najlepszą ofertę na kwotę 429 mln zł.

Trakcja ma w portfelu już 750 mln zł na 2009
(PAP/Tomasz Gzell)
bEhMSptx

*W najnowszym przetargu na modernizację odcinka koło linii kolejowej w okolicy Ciechanowa Trakcja Polska złożyła najlepszą ofertę na kwotę 429 mln zł. *

- L_ iczymy na to zlecenie, gdyż może ono wpłynąć istotnie jeszcze na tegoroczne wyniki finansowe. W ciągu ostatnich dwóch tygodni pozyskaliśmy drobne kontrakty na łączną kwotę około 50 mln zł. W tym roku podpisane są już łącznie na 200 mln zł, a cały portfel na ten rok to już 750 mln zł. Jeżeli zdobędziemy ten kontrakt, jest szansa na zwiększenie przychodów w stosunku do 800 mln z roku ubiegłego _ - wskazuje Maciej Radziwiłł, prezes Trakcji Polskiej.

Jednocześnie szef firmy zaznacza, że najlepsze lata dla spółki właśnie się zaczynają.
- J_ eszcze w tym roku staniemy do kolejnych dużych przetargów. Te jednak będą rozliczane w kolejnych latach. Za to 2010 - 2013 to będzie okres wzmożonych inwestycji z unijnych funduszy. W 2011 inwestycje PKP PLK przewidywane sięgną nawet 6 mld zł _- dodaje prezes Trakcji.

bEhMSptz

Trakcja podtrzymuje plany akwizycji.
- _ Trwają rozmowy z trzema firmami kolejowymi - w przypadku przynajmniej dwóch liczymy na przejęcie (np. PRK Kraków). Po tym będziemy rozglądać się za firmami rozszerzającymi nasz profil działalności o inżynierię drogową _ - zapowiada szef giełdowej firmy.

Wskazuje on, że Trakcja bez problemu może zainwestować 180 mln zł pieniędzy jeszcze z emisji oraz bieżącej działalności.
- _ Wielkich inwestycyjnych wydatków na sprzęt nie przewidujemy. Główne wydatki to inwestycje kapitałowe. W przypadku energetyki wiatrowej dopinamy inwestycję za ponad 35 mln zł. Są to udziały rzędu 40 proc. w portfelu projektów farm wiatrowych. Budowa może rozpocząć się w ciągu 9 - 12 miesięcy _ - dodaje Maciej Radziwiłł.

Jednocześnie wskazuje on, że wyceny firmy jest nadal atrakcyjna na tle branży.
- _ Gotówka netto stanowi czwartą częśc kapitalizacji naszej firmy. Jesteśmy przekapitalizowani i będziemy to wykorzystywać na akwizycje, zwłaszcza że ceny w negocjacjach już są rozsądne _ - dodaje prezes Trakcji.

bEhMSpua
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)