Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trans Polonia planuje przejść z NewConnect na GPW

0
Podziel się:

Najpierw około połowy listopada PDA spółki mają jeszcze zadebiutować na NewConnect, a następnie około połowy grudnia akcje zaczną być notowane na giełdzie.

Trans Polonia planuje przejść z NewConnect na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - Trans Polonia, specjalistyczna firma transportowa zajmująca się transportem mas bitumicznych i ciekłych chemikaliów planuje pozyskać z publicznej oferty akcji do 5,2 mln zł i w połowie grudnia przenieść notowania na GPW z NewConnect _ - poinformował prezes spółki Dariusz Cegielski. *

Najpierw około połowy listopada PDA spółki mają jeszcze zadebiutować na NewConnect, a następnie około połowy grudnia akcje zaczną być notowane na giełdzie.

_ Uwzględniając maksymalną cenę emisyjną chcemy pozyskać 5,2 mln zł. Stosunkowo duża część emisji będzie skierowana do dużych inwestorów, co jest wynikiem ich dużego zainteresowania (...) Proces emisji planujemy zakończyć w pierwszych dniach listopada, a następnie będziemy chcieli plasować spółkę na rynku głównym giełdy _ - powiedział Dariusz Cegielski.

_ Cele emisji są określone bardzo jasno. Środki przeznaczymy na zakup ciągników siodłowych i określonych typów cystern do przewozu zarówno płynnych chemikaliów, jak i mas bitumicznych _ - dodał.

Spółka planuje zaoferować w publicznej ofercie 522.636 akcji serii D, a maksymalna cena emisyjna została ustalona na 10 zł.

W transzy dużych inwestorów spółka zaoferuje 444.236 akcji, a w transzy małych inwestorów 78.400 akcji.

Od 25 do 26 października będzie trwał book-building, a ostateczna cena emisyjna zostanie opublikowana 26 października. Zapisy na akcje będą trwały od 27 października do 5 listopada.

Planowanym terminem przydziału akcji jest 10 listopada.

Funkcję oferującego podczas emisji pełni DM BOŚ SA.

Trans Polonia prognozuje, że w 2010 roku przychody ze sprzedaży wzrosną do 21,2 mln zł, EBIT do 1,6 mln zł, a zysk netto do 1,1 mln zł.

W 2009 roku spółka osiągnęła 12,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, 754 tys. zł zysku operacyjnego oraz 0,5 mln zł zysku netto.

Głównym akcjonariuszem spółki jest prezes Cegielski, który ma 70,81 proc. udziału w kapitale, dającego 80,19 proc. głosów. Po emisji jego udział spadnie do 64,43 proc., czyli 75,14 proc. głosów.

Kapitał akcyjny spółki dzieli się obecnie na 5.277.364 akcje, a po emisji będzie to 5,8 mln.

Spółka, która zajmuje się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych przy wykorzystaniu autocystern oraz tankkontenerów, we wrześniu 2008 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)