Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trigon DM rekomenduje akcje Apatora, Aplisens i Sonel

0
Podziel się:

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 25 lipca, podwyższyli ceny docelowe spółek: Apator do 27 zł z 20,4 zł, Aplisens do 13,5 zł z 10,7 zł oraz Sonel do 7,5 zł z 6,1 zł wcześniej.

Trigon DM rekomenduje akcje Apatora, Aplisens i Sonel
(Emily2k/Dreamstime)
bFgokAuZ

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 25 lipca, podwyższyli ceny docelowe spółek: Apator do 27 zł z 20,4 zł, Aplisens do 13,5 zł z 10,7 zł oraz Sonel do 7,5 zł z 6,1 zł wcześniej. Analitycy nadal zalecają kupno Aplisensu i Sonela oraz trzymanie Apatora.

Analitycy spodziewają się utrzymania przez spółki dobrych wyników z poprzednich kwartałów.

_ Przedstawiciele branży wskazują na utrzymanie pozytywnych trendów z poprzednich kwartałów. Sprzyjała temu koniunktura w kraju i za granicą oraz wciąż korzystny kurs euro zwiększający konkurencyjność produktów na rynkach eksportowych. We wszystkich 3 firmach prognozujemy wzrost przychodów oraz zysków _ - napisano w raporcie.

bFgokAvb

_ Głównym czynnikiem stymulującym wzrost sprzedaży są zamówienia z Rosji. Wzrostowi popytu sprzyjają inwestycje przedsiębiorstw (np. w segmencie ropy i gazu - Aplisens), jak i modernizacja bardzo przestarzałej infrastruktury rosyjskiej (energetyka - Apator, Sonel). Dopóki ceny surowców energetycznych utrzymują się na wysokim poziomie (powyżej 100 USD/baryłkę dla gatunku Ural) gospodarka rosyjska będzie miała środki na finansowanie inwestycji _ - dodano.

Trigon DM prognozuje dla Apatora na 2012 rok 78,8 mln zł zysku netto przy 670 mln zł przychodów. W przypadku Aplisensu jest to odpowiednio 13,5 mln zł i 78,5 mln zł, a w przypadku Sonela 7,5 mln zł i 54,4 mln zł w 2012 roku.

bFgokAvh
bFgokAvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)