Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa nie podzieli się zyskiem?

0
Podziel się:

TU Europa nie planuje wypłacić dywidendy z zysku wypracowanego w 2011 roku.

TU Europa nie podzieli się zyskiem?
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEJTzqiJ

TU Europa nie planuje wypłacić dywidendy z zysku wypracowanego w 2011 roku - poinformował Jacek Podoba, prezes spółki.

- _ Nie będziemy rekomendowali akcjonariuszom wypłaty dywidendy za 2011 rok. W ramach transakcji akcjonariusze porozumieli się również co do podziału zysku. Nasza rekomendacja jest zbieżna z wolą akcjonariuszy _ - powiedział Podoba.

Skonsolidowany zysk netto grupy TU Europa w 2011 roku wzrósł do 173,5 mln zł z 151,3 mln zł w 2010 roku. - _ 2011 rok był kolejnym rokiem, kiedy wyniki zostały poprawione. Będziemy trzymać się tej strategii _ - powiedział Podoba.

bEJTzqiL

Spółka majątkowa miała 91,6 mln zł zysku, czyli o 21 proc. więcej niż w 2010 roku i zebrała blisko 472 mln składki (wg PSR). Zysk netto spółki życiowej wzrósł w kolei o 8 proc. do 82 mln zł, a wartość jej sprzedaży wyniosła ponad 2,5 mld złotych._ _

_ - W spółce majątkowej wzrost możliwy był głównie dzięki ofercie kierowanej do małych i średnich przedsiębiorstw. Równie wysoko rośnie przypis w kategorii ubezpieczeń turystycznych _ - powiedział Podoba._ _

_ - Oferta dla MSP stanowi już prawie 10 proc. przypisu składki w spółce majątkowej. Produkty związane z kredytami hipotecznymi stanowią około jedną trzecią przypisu składki spółki majątkowej _ - dodał.

Zdaniem przedstawicieli spółki wstrzymanie sprzedaży depozytów z jednodniową kapitalizacją będzie stymulował na rynku wzrost sprzedaży produktów ubezpieczeniowych o charakterze inwestycyjnym.

bEJTzqiR

W grudniu Getin Holding podpisał umowę w sprawie sprzedaży 50 proc. plus jedna akcja TU Europa za 911,9 mln zł na rzecz Talanx International AG oraz Meiji Yasuda Life Insurance Company. Transakcja przejęcia Grupy Europa powinna zostać zakończona w drugim kwartale 2012 roku.

bEJTzqjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)