Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TU Europa nie wypłaci dywidendy za 2011 rok

0
Podziel się:

Getin Holding zobowiązał się do niegłosowania na zwyczajnym walnym zgromadzeniu Towarzystwa Ubezpieczeń Europa za wypłatą dywidendy za rok 2011.

TU Europa nie wypłaci dywidendy za 2011 rok
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEJEVcEl

*Getin Holding zobowiązał się do niegłosowania na zwyczajnym walnym zgromadzeniu Towarzystwa Ubezpieczeń Europa za wypłatą dywidendy za rok 2011 w związku z zawarciem umowy dotyczącej sprzedaży 50% plus jedna akcja na rzecz Talanx International i Meiji Yasuda Life, poinformował Getin. *

_ Na warunkach określonych w umowie transakcyjnej emitent zobowiązał się do niegłosowania na zwyczajnym walnym zgromadzeniu TU Europa za wypłatą dywidendy za rok 2011 _- podano w komunikacie.

Getin Holding poinformował w środę, że podpisał dokument _ Indicative Term Sheet _ nie mający charakteru wiążącej umowy określający podstawowe warunki potencjalnej transakcji dotyczącej sprzedaży spółki TU Europa na rzecz Talanx International oraz Meiji Yasuda Life Insurance Company. Zgodnie z umową transakcyjną łączna cena sprzedaży akcji, stanowiących 50% kapitału zakładowego wynosi 911.925.193,00 zł, tj. 193,00 zł za jedną akcję.

bEJEVcEn

Getin zamierza sfinalizować transakcję w II kw. 2012 r., po wcześniejszym uzyskaniu niezbędnych zgód Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Fianansowego.

Z zysku za 2010 rok oraz z zysku z lat ubiegłych TU Europa wypłaciła dywidendę na poziomie 100,075 mln zł, co daje 10,59 zł na jedną akcję. Z zysku za 2009 r. spółka nie wypłaciła dywidendy, zaś z zysku za 2008 r. dywidenda wyniosła 5 zł na akcję.

| |
| --- |

bEJEVcEO
erp
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)