Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Udany maj dla LPP

0
Podziel się:

Przychody spółki odzieżowej wzrosły w ubiegłym miesiącu o 8 proc. w skali roku.

Udany maj dla LPP
(EPA/PAP)

Skonsolidowane przychody spółki odzieżowej LPP wyniosły w maju ok. 151 mln zł i były wyższe o 8% od sumy obrotów zrealizowanych przez LPP i Artman (spółka w 100% zależna od LPP) rok wcześniej.

_ Zarząd LPP SA informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży GK LPP SA w maju 2009 roku wyniosły ok. 151 mln zł i były wyższe od sumy obrotów zrealizowanych przez GK LPP SA i GK Artman SA w maju 2008 roku o 8% _ - głosi komunikat.

Przychody bez uwzględnienia Artmana wyniosły w maju br. ok. 125 mln zł i były wyższe od osiągniętych rok wcześniej o 5%, podano także.

_ W okresie styczeń - maj skonsolidowane przychody ze sprzedaży GK LPP SA wyniosły ok. 771 mln zł i były wyższe od sumy przychodów osiągniętych przez GK LPP SA i GK Artman SA w analogicznym okresie roku ubiegłego o 13% _ - czytamy dalej w komunikacie.

Artman podał w odrębnym komunikacie, że jej skonsolidowane przychody wyniosły w maju br. 26,3 mln zł (wzrost o 22% r/r), a w okresie styczeń-maj br. - 128,6 mln zł (wzrost o 15% r/r).

Na 8 czerwca zaplanowano zwyczajne walne zgromadzenie Artmana, które ma zająć się m.in. uchwałą o połączeniu z LPP przez przeniesienie całego majątku spółki na LPP. Z uwagi na fakt, że LPP posiada 100% akcji Artmana (po squeeze-oucie przeprowadzonym w styczniu br.), przeprowadzenie połączenia nie będzie wymagało podwyższenia kapitału zakładowego LPP i wydawania akcji dotychczasowym akcjonariuszom Artmana.

Spółka LPP miała 7,78 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2009 roku wobec 18,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 463,10 mln zł wobec 339,66 mln zł rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)