Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tps
28.06.2007 17:54

UKE będzie dalej walczyć o 100 mln zł kary dla TP SA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 21 maja 2007 roku dotyczącego uchylenia 100 mln zł kary nałożonych na Telekomunikację Polską za nieuprawnione wiązanie oferty neostrada tp i abonamentu telefonicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Zborowski)

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 21 maja 2007 roku dotyczącego uchylenia 100 mln zł kary nałożonych na Telekomunikację Polską za nieuprawnione wiązanie oferty neostrada tp i abonamentu telefonicznego, informuje UKE.

W apelacji skierowanej do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wskazał na naruszenia przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów szeregu przepisów prawa, zarówno materialnego, jak i procesowego.

"Jedną z głównych części apelacji jest polemika ze stwierdzeniami SOKiK w zakresie ważności aktu powołania Anny Streżyńskiej na prezesa UKE, którego oceny Sąd dokonał, nie będąc do tego uprawnionym" - napisano w komunikacie.

Prezes UKE, Anna Streżyńska podpisała decyzję nakładającą na Telekomunikację Polską S.A. karę w wysokości 100 mln zł 25 września 2006 r. TP SA zgodnie z obowiązującym prawem odwołała się od tej decyzji.

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz