Notowania

uke
03.07.2007 15:14

UKE nałożył na TP SA 2 mln zł kary

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską 2 mln zł kary za powodu niewywiązywania się z obowiązku zapewnienia użytkownikom końcowym swojej sieci bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Muszyński /PAP)

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską (TP SA) 2 mln zł kary z powodu niewywiązywania się z obowiązku zapewnienia użytkownikom końcowym swojej sieci bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi - poinformował UKE w komunikacie.

UKE podał, że każdy dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest obowiązany zapewnić użytkownikom końcowym swojej sieci, w tym korzystającym z aparatów publicznych, bezpłatne połączenia z numerami alarmowymi (112, 999, 998, 997).

"Jednocześnie jest obowiązany zapewnić kierowanie połączeń do numerów alarmowych właściwych terytorialnie jednostek służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy" - napisano w komunikacie.

UKE przywołał w komunikacie przykład awarii w centrali telefonicznej w Białymstoku, która doprowadziła do przerwy w działaniu wszystkich połączeń telefonicznych, w tym z numerami alarmowymi.

"Na czas trwania całego procesu wgrywania poprawek oraz restartu centrali telefonicznej (pomimo, że TP S.A. zakładała przerwę w działaniu centrali) nie była zapewniona łączność zastępcza umożliwiająca realizację połączeń ze służbami ustawowo powołanymi do niesienia pomocy" - napisano w komunikacie.

UKE zwraca uwagę, że w tym czasie doszło do pożaru niedaleko Białegostoku, jednak mieszkańcy przez półtorej godziny nie mogli dodzwonić się na numery alarmowe.

Tagi: uke, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz