Notowania

ulm
15.11.2013 13:38

Ulma oczekuje trudnego początku 2014 roku

Kolejne kwartały powinny przyszłego roku powinny być lepsze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Ulma Construction spodziewa się, że początek 2014 r. może być jeszcze trudny dla spółki, ale kolejne kwartały powinny już przynieść widoczną poprawę sprzedaży, do której mają przyczynić się zlecenia m.in. z sektora energetycznego - poinformował prezes spółki Andrzej Kozłowski.

_ - Branża budowlana pierwsza odczuwa kryzys i ostatnia odczuwa poprawę, dlatego spodziewam się, że pierwsza połowa przyszłego roku będzie równie trudna jak pierwsza połowa tego roku _ - powiedział Kozłowski.

_ - Obecnie pracujemy nad pozyskaniem zleceń m.in. w sektorze energetycznym, liczymy też na prace m.in. przy budowie galerii handlowych. Efekty tych działań powinny być widoczne od drugiego kwartału przyszłego roku i w kolejnych kwartałach powinien być już widoczny coraz większy wzrost sprzedaży _ - dodał.

Ulma pozyskała m.in. zlecenie przy budowie płyty fundamentowej w Elektrowni Kozienice i liczy, że pozyska zlecenia na kolejne prace przy tym projekcie. Planuje ubiegać się o prace przy budowie bloków w Elektrowni Opole, jak również w mniejszych projektach jak Siekierki, Turów, czy Włocławek.

W III kw. 2013 r. Ulma miała 53 tys. skonsolidowanego zysku netto, 3,34 mln zł zysku operacyjnego i 157,14 mln zł przychodów.

_ - Mogę zapewnić, że jak się spotkamy za rok, to słupki z naszymi wynikami będzie się o wiele przyjemniej oglądało niż obecnie _ - powiedział prezes.

Prezes poinformował, że nie spodziewa się istotnego zwiększenia nakładów inwestycyjnych w 2014 r. związku z realizowanymi pracami._ - Bardzo ostrożnie podchodzimy do zasilania naszego magazynu. Duże inwestycje poczyniliśmy w 2010 i 2011 r. w dość uniwersalne systemy. Głównie będziemy inwestowali w rusztowania, które są potrzebne energetyce, dlatego nasze nakłady inwestycyjne w 2014 r. będą bardzo oszczędne _ - powiedział.

Tagi: ulm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz