Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
27.11.2015 10:05

Usługi InPostu są oferowane w ponad 13% aukcji na Allegro

Podziel się
Dodaj komentarz

Usługi Allegro InPost Polecony i Allegro Paczkomaty InPost mają ponad 13% udziału w aukcjach na Allegro, co oznacza, że ponad 5 mln aukcji oferuje te formy dostawy, podał InPost, który wprowadza właśnie kolejną usługę - Allegro Kurier InPost.

"W ciągu roku nasz udział w rynku dostaw przesyłek Allegro wzrósł 13-krotnie. Historycznie żaden operator logistyczny nie zanotował takich wyników. Opcja Allegro InPost jest chętnie wybierana przez użytkowników, bo jest niedroga i zawiera w cenie darmowy zwrot towaru. Oceny tych usług przez konsumentów są bardzo wysokie. Właśnie zakończyliśmy integrację nowej opcji Allego Kurier InPost. Jestem pewien, że sprzedawcy szybko zaoferują tę atrakcyjną dostawę w swoich aukcjach bo pomoże im ona przyciągnąć jak najwięcej odbiorców w gorącym sezonie świątecznym. Już dziś symboliczny początek - Black Friday" - powiedział prezes Grupy Integer.pl - właściciela InPost - Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Najnowsza usługa - Allegro Kurier InPost jest dostępna od 27 listopada br., podano również.

"Badania wskazują, że dla 69% badanych koszty dostawy mają istotny wpływ na częstotliwość zakupów online. Ponadto aż 83% kupujących online zwiększyłoby skalę zakupów, mając w cenie darmową opcję zwrotu towarów. Nawet 63% e-konsumentów sprawdza darmową opcję zwrotu przed wyborem sprzedawcy, a 25% z nich podejmuje decyzję zakupową właśnie ze względu na darmowy zwrot" - czytamy dalej.

"Opcje dostawy Allegro InPost to jedna z większych przewag konkurencyjnych, jakie mogą zaoferować e-sprzedawcy na Allegro. Zachęcamy do szybkiego integrowania usługi, która może wpływać na decyzje zakupowe konsumentów" - powiedział prezes Allegro Przemysław Budkowski.

InPost to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa. Zadebiutowała w październiku 2015 roku na GPW. Należy do grupy kapitałowej Integer.pl, również notowanej na warszawskiej giełdzie.

Allegro to czołowa platforma e-commerce w polskim internecie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz