Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistula i Bytom już razem. Sąd zarejestrował połączenie

0
Podziel się:

Od dziś Vistula i Bytom to jedna firma - sąd zarejestrował połączenie. Wszystkie największe polskie marki męskiej odzieży trafiły do jednego podmiotu.

Wartość giełdowa obu firm jest bliska miliarda złotych
Wartość giełdowa obu firm jest bliska miliarda złotych (Vistula, Bytom)
bEKFpyKt

Od dziś Vistula i Bytom to jedna firma - sąd zarejestrował połączenie. Wszystkie największe polskie marki męskiej odzieży trafiły do jednego podmiotu.

Dwanaście lat temu Vistula połączyła się z Wólczanką. Teraz dokonała kolejnego kroku do konsolidacji polskich marek odzieży męskiej. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia dokonał wpisu w rejestrze przedsiębiorców połączenia Vistula Group ze spółką Bytom. Do tej kolekcji brakuje jeszcze Próchnika, ale ten w sierpniu ogłosił bankructwo.

bEKFpyKv

Połączenie oznacza wykreślenie z rejestru przedsiębiorców spółki Bytom SA. Vistula stała się w ten sposób jej następcą prawnym.

W związku z połączeniem nastąpiło podwyższenie kapitału zakładowego Vistula Group. Kapitał zakładowy został podwyższony z dotychczasowej kwoty 38,5 mln zł do 49,1 mln zł. Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego ogólna liczba akcji emitenta wszystkich emisji wynosi 234 455 840 akcji o wartości nominalnej 0,2 zł i jest taka sama jak liczba głosów na walnym zgromadzeniu.

Zobacz też: Polacy królami promocji. Na to hasło biegniemy do sklepów

Łączne przychody obu firm w ubiegłym roku wyniosły 875 mln zł (z czego Vistula 689 mln zł, a Bytom 186 mln zł), a zyski 54,3 mln zł (Vistula 43,2 mln zł, a Bytom 11,1 mln zł). Wartość obu firm na warszawskiej giełdzie w czwartek wynosiła razem 906 mln zł. W giełdowej hierarchii przesunie to firmę pod koniec szóstej dziesiątki największych.

W połowie września Vistula i Bytom podpisały plan połączenia. Parytet wymiany akcji określono na 1:0,82. Zarządy obu firm podjęły stosowne uchwały w czerwcu.

bEKFpyKB

Zarówno Bytom, jak i Vistula Group specjalizują się w projektowaniu oraz sprzedaży detalicznej, markowej odzieży męskiej w salonach własnych i franczyzowych na terytorium Polski. Dodatkowo, Vistula Group poprzez swoje spółki zależne prowadzi sprzedaż odzieży damskiej oraz luksusowej biżuterii i zegarków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKFpyKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)