Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W 2004 roku TP SA chce zakończyć restrukturyzację

0
Podziel się:

Zdaniem prezesa TP SA, Marka Józefiaka podstawowe cele Telekomunikacji Polskiej na 2004 rok to dokończenie restrukturyzacji, dalsze wdrażanie strategii koncentrującej się na poprawie satysfakcji abonentów oraz redukcja kosztów grupy TP SA.

"Podtrzymuję naszą prognozę, że na koniec 2004 roku TP SA zamierza osiągnąć poziom 380 linii abonenckich na pracownika" - powiedział Józefiak podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że dokładne cele finansowe grupa TP SA poda po wynikach za IV kwartał 2003 roku.

Józefiak nie odpowiedział na pytanie czy prawdziwe są szacunki związków zawodowych działających w TP SA, że w ramach restrukturyzacji pracę do końca 2004 roku straci do 6.000 osób.

"Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam" - powiedział.

"Jednak jeżeli odejście części pracowników okaże się nieuniknione, to utrzymamy taki sam pakiet socjalny jak podczas ostatnich zwolnień" - dodał.

Na koniec 2003 roku w Telekomunikacji Polskiej będzie pracowało 36 tys. osób. W 2003 roku z TP SA odeszło 5.000 osób.

Prezes Telekomunikacji poinformował, że w czwartek zbierze się rada nadzorcza spółki, której zarząd przedstawi plan budżetu na przyszły rok.

Poinformował także, że zarząd chciałby utrzymać poziom inwestycji z 2003 roku, lecz może to być trudne, gdyż poziom ten jest stosunkowo wysoki w porównaniu z innymi spółkami telekomunikacyjnymi.

"Poziom inwestycji ma bardzo ważny wpływ na poziom przychodów. Lecz z drugiej strony poziom ten jest w grupie TP bardzo wysoki, co jest pewnym ograniczeniem" - powiedział Józefiak.

Na inwestycje w 2003 roku TP SA przeznaczyła blisko 4,5 mld zł, z tego po trzech spółka zrealizowała 2,7 mld zł.

Podczas spotkania z dziennikarzami Józefiak poinformował także, iż do końca roku spółka będzie miała ponad 200 tys. użytkowników Neostrady, szerokopasmowego dostępu do internetu.

Na koniec listopada z Neostrady korzystało 183 tys użytkowników.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)