Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W lutym poznamy założenia nowej strategii Apatora

0
Podziel się

Apator rozgląda się za akwizycjami, ale w 2014 roku skupi się raczej na integracji grupy.

W lutym poznamy założenia nowej strategii Apatora
(Marlee/Dreamstime.com)
bDzwTnTp

Apator myśli o kolejnych akwizycjach, głównie zagranicznych. W tym roku chce jednak raczej skupić się na integracji grupy, do której do końca I kwartału powinien dołączyć Elkomtech - poinformował Andrzej Szostak, prezes Apatora.

_ - W lutym zaprezentujemy nową strategię, dlatego cały czas przyglądamy się akwizycjom, które będą się wpisywały w zaprezentowany w niej nowy model rozwoju grupy _ - powiedział w rozmowie z dziennikarzami, Szostak.

Na pytanie, czy przejęcia są możliwe już w tym roku, prezes odpowiedział: _ - Ten rok będzie dla nas bardzo ważny w związku z planowaną integracją Elkomtechu z grupą. Ponadto, w 2014 r. musimy wykupić pozostałe 30 proc. udziałów w Apatorze Rector za kilkanaście milionów złotych i wypłacić dywidendę. Nie można z całą stanowczością powiedzieć, że w tym roku nic się nie wydarzy, ale jest to raczej kwestia roku następnego, także ze względu na czas trwania procesów akwizycyjnych _.

bDzwTnTr

Szostak poinformował, że Apatora interesują głównie akwizycje zagraniczne, które uzupełnią łańcuch wartości w grupie.

_ - W Polsce w kwestii akwizycji mamy raczej niewiele do zrobienia, dlatego w grę wchodzą też przejęcia za granicą. Nie myślimy o małych firmach inżynieryjnych, ale o takich podmiotach, które będą bardziej widoczne w rachunkach wyników i uzupełnią nasz portfel o nowe produkty i klientów _ - powiedział prezes.

_ - To może być wartość transakcji podobna jak w przypadku Elkomtechu (90 mln zł - przyp. PAP), a maksymalnie do 200-300 mln zł _ - dodał.

Apator poinformował w grudniu, że zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji spółki Elkomtech za 90 mln zł. Zamknięcie transakcji jest spodziewane do końca I kwartału tego roku.

bDzwTnTx

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDzwTnTS
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)