Notowania

wall street
27.07.2016 05:35

Wall Street: indeksy na zero. Spadki na akcjach McDonald's

W centrum uwagi inwestorów są wyniki kwartalne spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła nieznaczne zmiany głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów znajdują się raporty kwartalne spółek.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,10 proc. i przyjął wartość 18 473 pkt. Z kolei S&P500 wzrósł o 0,03 proc. do 2169 pkt., a Nasdaq o 0,24 proc. do 5110 pkt.

Przebieg sesji na Wall Street

Aż 6 z 30 spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones podało we wtorek wyniki kwartalne. Na notowaniach indeksu mocno ciążył wyraźnie spadający kurs McDonald's. Spółka ta co prawda podała lepszy od oczekiwań zysk kwartalny, rozczarowała jednak sprzedażą. Na koniec sesji akcje sieci restauracji straciły na wartości prawie 5 proc.

3M zaraportowała nieco wyższy od oczekiwań zysk netto, nieco słabsze od konsensu były jednak przychody spółki. Również Verizon pokazał lepszy zysk, rozczarował jednak przychodami.

Lepsze od oczekiwań zarówno na poziomie zysku, jak i przychodów, były rezultaty Caterpillara. Lepszy od oczekiwań w tych dwóch metrykach był również raport kwartalny koncernu chemicznego DuPont.

Lepsze od oczekiwań były przychody kwartalne United Technologies. Spółka ta podała również lepsze od konsensusu przychody i podniosła prognozę finansową na cały rok.

Tagi: wall street, s&p500, giełda w usa, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz