Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wall Street pod presją taniej ropy

0
Podziel się:

Mimo sytuacji na rynku surowcowym, indeksom udało się zakończyć sesję w kolorze zielonym.

Wall Street pod presją taniej ropy
(AP/FOTOLINK)

Pierwsza w tym tygodniu sesja na giełdach w USA zaczęła się od wzrostów, później indeksy podążyły drogą taniejącej ropy. Na zamknięciu rynek powrócił do lekkich wzrostów.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,02 procent, S&P 500 zwyżkował o 0,16 procent, a Nasdaq Composite poszedł w górę o 0,44 procent.

Analitycy zwracają uwagę, że handel na sesji był wyraźnie ograniczony, a wszyscy niecierpliwie czekają na wyniki czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Notowania indeksów na Wall Street podczas wtorkowej sesji

Kontrakty na ropę WTI we wtorek spadły o ponad 4 procent, a sektor energetyczny stracił 1,4 procent.

Ceny ropy zniżkowały po tym, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył swoje prognozy wzrostu gospodarczego na świecie na lata 2015-2016 do odpowiednio 3,5 i 3,7 procent, czyli po 0,3 procent wobec wcześniejszych przewidywań.

Co ze [spółkami](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/spolki-8211;-rodzaje-wady-i-zalety,135,0,2415751.html)?

Akcje Johnson&Johnson traciły 2,9 procent. Jej zysk w IV kw. wyniósł 1,27 USD na akcję wobec oczekiwań 1,26 USD na akcję. Jednocześnie koncern poinformował, że prognozuje spadek zysków w 2015 r.

Bank Morgan Stanley w IV kwartale zanotował skorygowany zysk na akcję w wysokości 39 centów. Analitycy spodziewali się zaś zysku w wysokości 50 centów na akcję.

Zajmująca się obsługą pól naftowych firma Halliburton w IV kw. miała 1,19 USD zysku na akcję wobec oczekiwań 1,10 USD na akcję.

Z kolei zysk linii lotniczych Delta wyniósł 78 centów na akcję wobec konsensusu 77 centów na akcję.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)