Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wall Street bez przekonania, ale rekord jest

0
Podziel się:

Sesja na amerykańskich giełdach upłynęła pod znakiem mieszanych wiadomości z gospodarki i oczekiwania na wyniki, którymi po jej zamknięciu pochwalił się Apple.

Wall Street bez przekonania, ale rekord jest
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Swój dotychczasowy rekord wszech czasów minimalnie poprawił S&P500.

Pierwsza w tym tygodniu sesja na Wall Street przebiegała bardzo spokojnie. Choć główne indeksy kilkukrotnie zmieniały kierunek, to cały czas oscylowały w pobliżu swoich piątkowych zamknięć. Ostatecznie tylko wskaźnik szerokiego rynku - S&P500 - zdołał notowania zakończyć nad kreską. To jednak wystarczyło mu do wyznaczenia nowego historycznego maksimum.

Zobacz, jaki przebieg miała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Amerykańscy inwestorzy byli niezdecydowani, a podejmowania decyzji nie ułatwiły im ani najważniejsze publikacje z tamtejszej gospodarki, ani też oczekiwanie na komunikat po rozpoczynającym się jutro dwudniowym posiedzeniu Fed. Rynki liczą bowiem na wskazówki dotyczące przyszłości programu _ luzowania ilościowego _ (QE3).

Z publikacji makroekonomicznych pozytywnie zaskoczyły dane o produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych, która we wrześniu w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,6 procent. Rosła zatem szybciej niż w sierpniu (+0,4 procent), ale też szybciej niż szacowali analitycy (+0,5 procent). To także najlepszy wynik od lutego.

Równie optymistycznie nie wypadły natomiast najnowsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks podpisanych umów kupna domów spadł w ujęciu miesięcznym o 5,6 procent, podczas gdy analitycy oczekiwali, że wskaźnik zanotuje symboliczny wzrost. To również najmocniejszy spadek od ponad trzech lat.

W centrum zainteresowania - z powodu publikacji wyników finansowych - były także notowania Apple. Technologiczny gigant nie rozczarował. Przy przychodach sięgających 37,47 mld dolarów, jego zysk w ostatnim kwartale wyniósł 8,26 dolara na akcję. Rynek oczekiwał wyników na poziomie odpowiednio 36,84 mld dolarów i 7,92 dolara.

Akcje producenta iPhone'ów i iPadów w trakcie sesji podrożały o 0,74 procent. Z racji tego, że publikacja wyników nastąpiła już po jej zamknięciu, bardziej miarodajne jest zachowanie kursu w handlu posesyjnym. Pierwsze reakcje były bardzo nerwowe, a akcje Apple traciły nawet 3 procent. Później sytuacja się ustabilizowała i około 2,5 godziny po zamknięciu handlu na Wall Street, walory spółki taniały o niespełna 0,5 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)