Notowania

sesja na wall street
24.04.2012 22:00

Wall Street czeka na wystąpienie Bernanke

Zobacz, jak przebiegła wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Federal Reserve/public domain)

Dobre wyniki spółek i zaskakujące dane z amerykańskiej gospodarki zachęciły inwestorów na nowojorskiej giełdzie do kupowania akcji. Kluczowe dla rynków może być jednak środowe posiedzenie Fed.

Po poniedziałkowych spadkach, we wtorek indeksy na Wall Street nieco odreagowały. Wyraźny wzrost odnotował przede wszystkim wskaźnik Dow Jones. W górę poszedł również S&P500 i tylko Nasdaq nie zdołał obronić poziomu z poniedziałkowego zamknięcia.

Główne indeksy na Wall Street podczas wtorkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

We wtorek na amerykański rynek napłynęły istotne dane makroekonomiczne. Największy wpływ na poprawę nastrojów miał najnowszy odczyt wskaźnik koniunktury w biznesie Richmond Manufacturing, który okazał się dwa razy lepszy od prognoz. Lepiej od oczekiwań wypadły również dane na temat sprzedaży nowych domów w marcu (328 tysięcy).

Jednocześnie jednak inwestorzy dowiedzieli się o spadku cen nieruchomości w 20 największych metropoliach o 3,5 procenta r/r. Słabiej od prognoz wypadł również wskaźnik nastrojów wśród konsumentów.

Wsparciem dla kupujących okazały się jednak kolejne wyniki kwartalne spółek. Pozytywnie zaskoczył nimi koncern telekomunikacyjny AT&T, za co inwestorzy nagrodzili go 4-procentowym wzrostem kursu akcji. Nieźle wypadł też koncern 3M, którego notowania poszły w górę o ponad 2 procent.

Inwestorzy czekają teraz na dwie istotne informacje. Po pierwsze, emocje rozgrzewa publikacja wyników koncernu Apple, a także jutrzejsze wystąpienie szefa amerykańskiego banku centralnego Fed. Mogą one przesądzić o nastrojach na Wall Street w najbliższych dniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Odbicie na Wall Street. A wszystko dzięki... Zobacz, jak przebiegła piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.
Sezon wyników w USA. Inwestorzy robią... Kupujący na nowojorskiej giełdzie byli we wtorek w zdecydowanej przewadze. Dobre nastroje mają szansę się utrzymać.
Korekta na Wall Street. Jak długo potrwa? Po raz drugi z rzędu za Oceanem przeważali sprzedający akcje. Indeks 30 największych spółek spadł poniżej 13 tys. punktów.
Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz