Notowania

wall street
18.04.2009 07:00

Wall Street: Udany koniec tygodnia

Koniec tygodnia na Wall Street przyniósł wzrost głównych indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Kolejny tydzień wzrostów tym razem Inwestorzy w USA zakończyli w nie najgorszych humorach. Zmiany indeksów nie były zbyt duże, choć sam początek sesji nie wyglądał najlepiej.

Dobre nastroje za oceanem to zasługa między innymi stosunkowo dobrych danych jakie zostały wczoraj opublikowane. Okazało się, że indeks nastroju Uniwersytetu Michigan w kwietniu wyniósł 61,9 punktów wobec oczekiwanych 57,3 punktów. Badanie pokazało, że spora część konsumentów spodziewa się, że najgorsze mają już za sobą.

Jednak już samo wystąpienie publiczne szefa Fed-u, Bena Bernarke tak jak oczekiwano nie wpłynęło na rynek. Powiedział m.in., że skutki kryzysu kredytowego będą długotrwałe, a do obecnej sytuacji doprowadziły innowacje finansowe. Inwestorzy wiedzieli już o tym dużo wcześniej i postanowili pozostać na zajmowanych pozycjach na rynkach akcji.

Rynek czekał również na kolejne wyniki banku. Tym razem pochwalił się nimi Citigroup. W pierwszym kwartale spółka zanotowała zysk w wysokości 1,6 mld USD. Inwestorzy podeszli do nich bardzo sceptycznie mając w pamięci niedawne sztuczki księgowe Goldman Sachs czy JP Morgan. Notowania akcji Citigroup spadły o 8,98 proc.

Ostatecznie indeks Dow Jones zyskał 0,07 proc., S&P 500 0,50 proc., a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,16 proc. * *

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz