Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street w dół. Przemysłowy gigant rozczarował

0
Podziel się:

Zobacz, jak w środę przebiegła sesja na nowojorskiej giełdzie.

Wall Street w dół. Przemysłowy gigant rozczarował
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Chwila wytchnienia na Wall Street. Boeing szybuje w górę. Caterpillar ściąga DJIA w dół.

Po serii ostatnich rekordów na indeksach za oceanem, przyszedł czas na realizację zysków. W centrum uwagi były dziś wyniki spółek amerykańskich. Indeks S&P 500 spadł dzisiaj o 0,47 proc., DJIA o 0,35 proc. a indeks spółek technologicznych Nasdaq zniżkował o 0,57 proc. Wszystkie sektory zanotowały dziś stratę, a najbardziej ucierpiały spółki energetyczne lądujące 1,43 proc. pod poziomem wczorajszego zamknięcia.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła w ubiegłym tygodniu o 0,6 proc. Indeks wniosków o kredyt na zakup domów zakończył trzy tygodnie spadków i odbił się tym razem o 1 proc, podczas gdy indeks refinansowania zniżkował o 1 proc.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu w USA, wyniki za 3 kwartał podały spółki z sektora przemysłowego, technologicznego oraz opieki zdrowotnej. Pozytywnym zaskoczeniem dla rynku były wyniki jakie podała firma Motorola. Zysk na akcje przewyższył prognozy aż o 30 proc. i wyniósł 1,32 USD. Przychód wyniósł 2,11 mld USD wobec konsensusu na poziomie 2,13 mld USD. W rezultacie kurs spółki zyskał dzisiaj 3,26 proc.

Liderem wzrostów indeksu DJIA okazał się dziś największy producent samolotów pasażerskich na świecie – Boeing. W swoim komunikacie przedsiębiorstwo zrewidowało w górę swoje prognozy zysku na rok 2013. Spółka osiągnęła w ostatnim kwartale 1,51 mld zysku na akcje (prognoza: 1,54 USD). Przychody okazały się lepsze od przewidywań rynku i wyniosły 22,13 mld USD, przy szacunkach 21,66 mld USD. Źródłem lepszych prognoz w 2013r. są większe dostawy pasażerskich samolotów odrzutowych. Spółka zarobiła na zamknięciu 5,34 proc.

Największym rozczarowaniem były dziś wyniki lidera wśród producentów maszyn budowlanych i górniczych - spółki Caterpillar. Przedsiębiorstwo obniżyło tegoroczne prognozy sprzedaży i zysków w reakcji na spadek zamówień. Oczekiwania analityków były przeszacowane o 13 proc. a spółka zarobiła 1,45 USD na akcję. Była również najmocniej zniżkującym walorem w indeksie Dow Jones Industrial Average, tracąc 6,07 proc.

Wyniki podała również firma biofarmaceutyczna - Bristol-Myers. EPS: 0,46 USD okazał się być lepszy o 2 centy od prognoz, natomiast przychody wyniosły 4,07 mld USD, przy konsensusie rynkowym: 4 mld USD. Mimo otwarcia na plusie, spółka zakończyła notowanie tracąc 1,55 proc.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)