Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street zmienna. Apple mocno w górę

0
Podziel się:

Amerykańska sesja przebiegała pod znakiem bardzo dobrych wyników za pierwszy kwartał ogłoszonych przez Apple’a i Facebooka.

Wall Street zmienna. Apple mocno w górę
(AP/FOTOLINK/EastNews)
bFdYEzDV

Amerykańska sesja przebiegała pod znakiem bardzo dobrych wyników za pierwszy kwartał ogłoszonych przez Apple'a i Facebooka. Obie spółki sporo zyskiwały już wczoraj w trakcie tzw _ after-hours trading _.

Dzisiejsze otwarcie potwierdziło te wzrosty, co tym samym odbiło swoje pozytywnym echem na całym indeksie NASDAQ 100, który na początku notowań zyskiwał najwięcej wśród amerykańskich indeksów. Po chwili jednak górę wzięły emocje i notowania zanurkowały pod kreskę, by ostatecznie skończyć dzień na 0,5-proc. plusach. Szeroki rynek w postaci indeksu S&P 500 zyskał 0,2 procent.

Zobacz, jak przebiegała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFdYEzDX

Smaczkiem w trakcie sezonu wyników była również informacja, że General Electric prowadzi rozmowy na temat przejęcia francuskiego koncernu przemysłowego Alstom, znanego również inwestorom z Polski przez swoje relacje z PBG SA. Kwota transakcji miałaby opiewać na 13 mld dolarów - informacja ta wywołała silne, prawie 11-procentowe, wzrosty francuskiej spółki.

Tematem który ponownie zawitał na rynki finansowe, a zwłaszcza na rynki finansowe w Europie, jest oczywiście kwestia autonomicznych aspiracji wschodniej Ukrainy. Tym razem nie obyło się bez walk między żołnierzami a separatystami, których efektem jest kilka ofiar śmiertelnych. W odpowiedzi na tą sytuację Rosja przesunęła swoje siły zbrojne jeszcze bliżej granicy z Ukrainą.

Napięcia te wymiernie wpłynęły na giełdę w Moskwie która zanotowała 2,2-proc. spadek, wzrost ceny baryłki ropy brent o ponad 1 proc., a także błyskawiczny wzrost notowań złota o 27 dolarów z poziomu 1271 do poziomu 1298. W trakcie notowań kurs tego kruszcu ustabilizował się ostatecznie na poziomie 1290 dolarów. Europejskie parkiety zakończyły dzień w okolicach 0.

W kalendarzu makroekonomicznym po burzliwej środzie, istotne były jedynie 3 odczyty. Nastroje w Niemczech, które od kilku miesięcy są na stabilnym poziomie, liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA - lekko powyżej oczekiwań, ale bez wpływu na rynki oraz zamówienia na dobra trwałego użytku - mocno powyżej oczekiwań, ale również bez wpływu na rynki.

bFdYEzEd

Jutrzejszy dzień pod względem odczytów z gospodarek jest niezwykle ubogi - do najistotniejszych danych będzie należeć sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, która tradycyjnie będzie miała większe znaczenie dla krótkoterminowych inwestorów walutowych. Tematem przewodnim będzie również sytuacja na Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFdYEzEy
KOMENTARZE
(0)