Notowania

wxf
30.08.2011 13:32

Warimpex planuje sprzedaż jednego lub dwóch hoteli

Warimpex planuje sprzedaż jednego lub dwóch hoteli. Pierwsza transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w 2011 r., a druga w I kwartale 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Warimpex planuje sprzedaż jednego lub dwóch hoteli. Pierwsza transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w 2011 r., a druga w I kwartale 2012 r. - poinformował na konferencji prasowej Christian Fojtl, członek zarządu spółki.

_ - Rozważamy sprzedaż trzech - czterech hoteli, ale w efekcie, dojdzie prawdopodobnie do sprzedaży jednego - dwóch hoteli. Rozpoczęliśmy już negocjacje z potencjalnymi inwestorami _ - powiedział Fojtl.

_ - Pierwszą transakcję chcielibyśmy zamknąć jeszcze w 2011 r., a kolejną w I kwartale 2012 r. Planujemy sprzedaż większego pakietu udziałów niż w przypadku Sobieskiego. Sprzedamy całość albo przynajmniej połowę udziałów w każdym z tych hoteli _ - dodał.

W 2011 r. Warimpex sprzedał 25 procent udziałów w hotelu Jan II Sobieski w Warszawie. W II kwartale 2011 r. przychody spółki ze sprzedaży w segmencie hotelarskim wyniosły 28,7 mln euro, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu do II kwartale 2010 roku.

Przychody z najmu powierzchni biurowych i działalności deweloperskiej spadły w II kwartale 2011 r. o 17 proc. do 1,2 mln euro w porównaniu do II kwartale 2010 roku.

EBITDA spółki wzrósł w II kwartale 2011 r. o 12 proc. do 30 mln euro. EBIT spółki spadł odpowiednio o 25 proc. do 7,8 mln euro. W II kwartale 2011 r. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 150 tys. euro.

W całym I półroczu 2011 przychody spółki z działalności hotelarskiej wzrosły o 14 proc. do 48,4 mln euro, a przychody z najmu powierzchni biurowej i działalności deweloperskiej spadły o 39 proc. do 2,7 mln euro.

Z kolei, EBITDA w I półroczu 2011 wzrósł o 2 proc. do 9,3 mln euro, a EBIT spadł odpowiednio o 43 proc. do 7,6 mln euro. Warimpex zakończył całe I półrocze 2011 ze stratą na poziomie 3,1 mln euro.

Fojtl oczekuje dobrych wyników spółki w kolejnych kwartałach. Jego zdaniem rynek hotelarski znajduje się w fazie wzrostowej.

_ - Lipiec był słabszy, ale sierpień znów okazał się dość mocny pod względem wyników, zwłaszcza w Polsce. W naszych hotelach nie widać oznak kryzysu. Nie ma fali rezygnacji, która uderzyła w nas podczas ostatniego kryzysu. Rynek hotelarski znów jest w fazie wzrostowej _ - powiedział.

_ Bardzo cieszy nas rozwój sytuacji na rynku czeskim , który do tej pory charakteryzował się powolną poprawą. Szczególnie segment pięciogwiazdkowy rozwijał się tam po raz pierwszy od kilku kwartałów pozytywnie, wykazując znaczny wzrosty wskaźników obłożenia. Rosnący rynek rosyjski również spełnił nasze oczekiwania, uzyskując wysokie wskaźniki wzrostu _ - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Franz Jurkowitsch, prezes spółki.

Fojtl poinformował, że Warimpex kontynuuje rozwój hoteli ekonomicznych we współpracy ze Starwood Capital i nieoficjalnie planuje kolejne projekty deweloperskie w Rosji.

_ - Dwa hotele ekonomiczne marek Campanile i Premiere Classe w centrum Wrocławia zostaną ukończone w I kwartale 2012 r. _ - powiedział.

_ - Zanim rozpoczniemy nowe projekty w Rosji, chcemy zakończyć budowę Airport City w St. Petersburgu. W IV kwartale 2011 r. zostanie tam otwarty hotel marki Crowne Plaza (300 pokoi hotelowych) oraz sąsiadujący biurowiec o pow. 21 tys. m kwartale Pozostałe 18 tys. m kw będzie oddawane w zależności od popytu najemców, od 2012 r. _ - poinformował.

Na koniec I półrocza 2011 portfel nieruchomości Warimpexu został wyceniony przez międzynarodowego rzeczoznawcę CB Richrd Ellis (CBRE). W I półroczu 2011 NNNAV (Triple Net Asset Value) wzrósł o 6 proc. do 190,2 mln euro, przy GAV (Gross Asset Value) na poziomie 599,5 mln euro. a koniec I półrocza Warimpex posiadał 21 hoteli, 3,3 tys. pokoi hotelowych oraz 5 nieruchomości biurowych i komercyjnych.

Tagi: wxf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz