Notowania

Warimpex radzi sobie pomimo krysysu w branży

Warimpex, w pierwszych trzech kwartałach 2008 poprawił zarówno przychody ze sprzedaży, jak i wyniki operacyjne mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Warimpex, w pierwszych trzech kwartałach 2008 poprawił zarówno przychody ze sprzedaży, jak i wyniki operacyjne mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach.

- _ Trudności naturalnie nas nie ominęły, ale dobrze sobie radzimy na rynku. Jednak Warimpex zawsze opierał się na długoterminowym finansowaniuprojektów. Taka bez wątpienia konserwatywna struktura finansowania sprawdza się jednak w czasach kryzysu _ _ - _ mówi dr Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex

Jak zaznacza szef firmy wszystkie projekty, znajdujące się obecnie w fazie budowy, są realizowane zgodnie z planem i finansowane długoterminowo (zwykle na 15 lat).

- _ Dzięki otwarciu Hotelu angelo w Pilźnie i rozbudowie Hotelu angelo w Bukareszcie pod koniec III kwartału, jesteśmy przekonani, że operacyjne przepływy pieniężne w segmencie 'Hotels & Resorts' dalej będą rosły _ - dodaje Jurkowitsch.

W porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami roku poprzedniego przychody ze sprzedaży wzrosły z 57,7mln EUR o 23 % do wysokości 70,9 mln EUR. Zwiększyły się także wyniki operacyjne EBITDA i EBIT. Wzrost EBIT w wysokości 2,5 mln EUR wynika głównie z wyższych przychodów ze sprzedaży nieruchomości.

Podczas gdy przychody ze sprzedaży spółek projektowych wyniosły w pierwszych trzech kwartałach 2007 roku 2,4 mln EUR, to w tym samym okresie roku 2008 wartość ta wzrosła do 9,6 mln EUR. Wynika to ze sprzedaży 10% udziałów w Airportcity St. Petersburg. Wynik okresu zmniejszył się jednak wskutek gorszego wyniku z działalności finansowej z 11,5 mln EUR do 2,0 mln EUR.

W ostatnim czasie otwarto w Pilźnie czwarty już hotel marki angelo. Z kolei hotel angelo Airporthotel w Bukareszcie, kupiony przez Warimpex w ubiegłym roku poddano adaptacji zarówno funkcjonalnej, jak i zewnętrznej oraz zwiększono jego pojemność o 69 pokoi, do obecnych 177.

Portfolio grupy Warimpex obejmowało na koniec września 2008 r. łącznie 24 nieruchomości, w tym 17 hoteli i 7 budynków biurowych. Ponadto majątek spółki uzupełniają liczne nieruchomości gruntowe oraz projekty rozwojowe prowadzone w ośmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Działalność jest skoncentrowana w głównej mierze na Węgrzech, w Czechach, Polsce, Rumunii i Rosji.

Obecnie Warimpex realizuje w sumie 13 projektów. Do końca II kwartału 2009 planowane jest otwarcie dwóch Hoteli andel's (w Berlinie i Łodzi) oraz Hotelu angelo w Jekaterynburgu. Realizacja hoteli ekonomicznych w ramach joint venture z Louvre Hotels kontynuowana jest zgodnie z planem.

Celem Grupy Warimpex w najbliższych miesiącach będzie koncentracja na ukończeniu projektów rozwojowych i umocnienie w ten sposób swojej pozycji na rynkach krajowych.

Tagi: warimpex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz