Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rafał Brzoska chce wycofać Integer.pl i InPost z giełdy. "To nasza ostateczna propozycja"

"Grupa pilnie potrzebuje znacznych środków na spłatę zobowiązań i podtrzymanie bieżącej działalności".

Podziel się
Dodaj komentarz
(InPost)
Rafał Brzoska

Rafał Brzoska oraz AI Prime Bidco - spółka należąca do funduszy zarządzanych przez Advent International - podnieśli cenę oferowaną w wezwaniu na akcje Integer.pl oraz InPost.

Cena w wezwaniu na Integer.pl została podniesiona do 49 zł za jedną akcję z 41,1 zł oferowanych dotychczas. Jednocześnie w wezwaniu na akcje InPost cena została podniesiona do 11 zł za jedną akcję z 9,5 zł oferowanych wcześniej.

"Nasza ocena kondycji i potrzeb Integer nie zmieniła się - Grupa pilnie potrzebuje znacznych środków na spłatę zobowiązań i podtrzymanie bieżącej działalności oraz dużych inwestycji w bliskiej przyszłości, aby przywrócić jej rentowność.

Zmiana kursów akcji Integer oraz InPost od początku 2016 roku

Jednak po rozmowach z akcjonariuszami Integera i InPostu, zdecydowaliśmy się dokonać ostatecznego podwyższenia cen w wezwaniach na akcje spółek. Naszym zdaniem zaproponowana wyższa cena stanowi atrakcyjną ofertę dla obecnych akcjonariuszy. Jest to nasza ostateczna propozycja. Transakcja zostanie zamknięta jedynie, jeżeli będzie możliwe wycofanie całej Grupy z giełdy i umożliwienie jej dalszego rozwoju na rynku prywatnym" - powiedział dyrektor w Advent Peter Nachtnebel, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Jednocześnie wzywający zdecydowali się przedłużyć okres przyjmowania zapisów, które w przypadku akcji Integer.pl, będą przyjmowane do 21 kwietnia 2017 r. (wcześniej do 19 kwietnia) włącznie, a w przypadku akcji InPost do 24 kwietnia (wcześniej do 20 kwietnia) włącznie.

Zapisy na sprzedaż akcji obu spółek będą przyjmowane od klientów detalicznych w oddziałach Banku Zachodniego WBK i w placówkach Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

AI Prime (Luxemburg) Bidco S.a r.l. to spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą operator świadczący usługi kurierskie i paczkomatowe - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz