Notowania

okocim
24.12.2003 09:32

Wezwanie Carlsberga na Okocim

Carlsberg Breweries wezwał do sprzedaży 3.159.277 akcji spółki Carlsberg Okocim SA, stanowiących 10,99 proc. akcji i głosów na WZA Okocimia po 25,50 zł za akcję

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował DB Securities, pośredniczący w wezwaniu.

Zapisy na akcje będą przyjmowane od 30 grudnia 2003 do 16 stycznia 2004 roku.

Na zamknięciu wtorkowej sesji kurs Okocimia po spadku o 0,4 proc. wyniósł 24,20 zł.

Obecnie Carlsberg ma 24.403.945 akcji Okocimia stanowiących 84,97 proc. akcji i głosów na WZA spółki.

W wezwaniu Carlsberg poinformował, że jego zamiarem w stosunku do Okocimia jest kontynuowanie rozwoju działalności spółki, jako spółki z grupy Carlsberg, zmierzające do wzmocnienia pozycji i działalności prowadzonej przez spółkę na polskim rynku.

"Spółka odgrywać będzie ważną rolę w działaniach Carlsberga w Polsce. Wzywający zamierza zwiększyć zaangażowanie w spółkę, aby wzmocnić możliwość oddziaływania na strategiczny jej rozwój i prowadzonej przez nią działalności" - podano w komunikacie. W 2003 roku Carslerg sukcesywnie zwiększył swój udział w kapitale zakładowym Okocimia. W trzech transakcjach rozłożonych w czasie kupił od niemieckiego koncernu browarniczego Bitburger Getraenke Verwaltungsgesellschaft mbH 13,5 proc. akcji Okocimia.

Carlsberg informował jeszcze w listopadzie, że zamierza zwiększyć swój udział w polskiej spółce.

O zamiarze wycofania Okocimia z GPW po wejściu Polski do Unii Europejskiej, przedstawiciele Carlsberga informowali także wcześniej.

Tagi: okocim, carlsberg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz